Altcoin Haberleri

Kevin O’Leary, FTX’in Çöküşünün Kripto Borsasındaki Yatırımcıları ‘Aptal Gibi Gösterdiğini’ Söyledi!

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, FTX’in çöküşünün kendisini ve diğer önde gelen yatırımcıları ‘aptal gibi’ gösterdiğini söyledi.

CNBC Squawk Box’a verdiği yeni röportajda O’Leary, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın ABD yasalarına tabi bir Amerikan vatandaşı olmasının şirketin kurumsal yatırımcılar için cazip bir yatırım haline gelmesine katkıda bulunduğunu söyledi.

Ayrıca Bankman-Fried’ın uyum avukatları olan ebeveynlere sahip olması gibi bazı anlatıların, yatırımcıların yanlış bir şey olduğunu düşünmelerini engellediğini söyledi.

“Açıkçası bu anlaşmadaki tüm kurumsal yatırımcıları tanıyorum. Hepimiz aptal gibi görünüyoruz. Bunu masaya yatıralım. Birbirimizin durum tespitine güvendik ama aynı zamanda FTX’e olan ilgiyi artırdığını düşündüğüm başka bir yatırım temasına da güvendik.

Sam Bankman-Fried bir Amerikalı. Ailesi Amerikalı uyum avukatları. Bir altyapı oyunu olarak kriptoya yatırım yapmak istiyorsanız yatırım yapabileceğiniz başka büyük Amerikan borsası yoktu.”

ftx haberleri

O’Leary, FTX için yüksek maaşlı sözcü ve yatırımcı oldu

O’Leary ilk başlarda bir kripto eleştirmeniydi ancak daha sonra FTX için yüksek maaşlı bir sözcü ve aynı zamanda bir yatırımcı oldu. Dünya çapında kripto kullanımının arttığını fark ettikten sonra pozisyonunun değiştiğini söyledi.

“2017’de bu programda kriptoya çöp diyen o konuşmayı hatırlıyorum. Burada bir New York otelinin tokenize edildiği bir zamandı, ben buna bakıyordum ve düzenleyici bu fikirden memnun olmadıklarını bana bildirdi.

İşte o zaman bu konudan uzaklaştım çünkü düzenleyici ortamın hazır olmadığı açıktı. Sonra gerçekler değişti. Kanadalıların Bitcoin ile ilk ETF’yi (borsa yatırım fonu) çıkardığını gördüm. Sonra İsviçre açıldı. Ardından Avustralya açıldı, ben de ‘Bir saniyede dünya değişiyor ben de bir yatırımcı olmalıyım’ dedim. Ve bu benim yolculuğumu başlattı. Kanada’daki WonderFi adlı en büyük düzenlenmiş borsada yatırımcıyım.”

İş adamı ayrıca FTX sözcüsü olarak hareket etmesi için kendisine yaklaşık 15 milyon dolar ödendiğini de açıkladı. FTX hesabına 9,7 milyon $ değerinde kripto yatırdığını ve şu anda 0 $ olduğunu söyledi.

telegram 12

Kayıp fonlarını hesaptan geri almak için çalıştığını söylüyor, ayrıca FTX’in öz sermayesine 1 milyon dolar yatırdığını belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!