Altcoin Haberleri

Finans Hizmet Devine Göre, Ethereum’un Fiyatı %900’ün Üzerinde Artacak – İşte Nedeni!

Finansal hizmetler devi Standard Chartered, Ethereum’un potansiyel değerlendirmesinin şaşırtıcı bir tahminini ortaya çıkardı.

“Ethereum Yatırımcı Rehberi” başlıklı yeni bir raporda, 781 milyar dolarlık firma, Ethereum’u (ETH) token başına 26.000 ila 35.000 dolar arasında fiyatlandırıyor ve bu, mevcut seviyesinin %900’den fazla üzerinde.

26.000-35.000 USD aralığı, mevcut ETH fiyatına (4.000 USD’nin hemen altında) kıyasla yüksek görünebilir, ancak mevcut fiyatın hem ETH’nin (BTC’ye karşı) göreceli karmaşıklığını hem de ETH’nin gelişimi hakkındaki belirsizliği yansıttığını düşünüyoruz. Başka bir deyişle, potansiyel getiriler BTC’den daha büyük olsa da riskler de daha yüksek.”

İngiliz bankacılık devi, Ethereum’un tahmin edilen değere ulaşması için önemli bir koşul olarak Bitcoin’in iyi performans göstermesi ihtiyacını da belirtiyor.

“Bu değerleme aralığının ulaşılabilir olması için BTC’nin ayrıca değerleme aralığının (175.000 ABD Doları olarak tahmin ettiğimiz) üst sınırına doğru işlem yapması gerektiğini varsayıyoruz. Hakim kripto varlığı (BTC) iyi işlem görürse, bunun yatırımcıların diğer kripto varlıkları hakkındaki algılarına fayda sağlayacağını düşünüyoruz.”

kriptoup ethereum eth analiz grafik

Standard Chartered, Bitcoin’i değerlendirmek için tüm kredi kartı şirketlerinin toplam işlem değerlerini BTC’nin piyasa değeriyle karşılaştırdıklarını ve önde gelen dijital varlığın “küresel finans için nakit ne ise kriptoya dönüştüğünü” varsaydıklarını söylüyor. Firma daha sonra Ethereum değerlemesini hesaplamak için benzer bir yöntem kullanır.

“Bu benzetmeyi Ethereum’a kadar genişleten ETH, kripto için küresel bankacılık sistemidir – yani, bankacılık sisteminin karmaşık işlemleri içeren doğrusal olmayan finansmanı sağlamasıyla aynı şekilde dApps/DeFi’yi sağlayan altyapıdır.”

Geçen hafta, makro gurusu ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal , Ethereum’un 20.000 doların kuzeyindeki ticaretinin makul bir değerleme gibi geldiğini söyledi.

“Fiyat tahminim 20.000 doların kuzeyinde ETH oldu ve bu oldukça basit. Tek yaptığım ETH grafiğini Bitcoin 2017 grafiğine eşlemek. Mükemmel çalışıyorlar ve size 20.000 dolar veriyor. Bunun için büyük bir bilim yok, ama doğru gibi geliyor. ”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!