Ethereum Analizleri

Ethereum (ETH) Yükselme Potansiyeline Sahip!

Santiment adlı analitik platformun verilerine göre, kripto para birimleri arasında piyasa değeri açısından ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH), daha fazla yükseliş potansiyeline sahip olabilir.

Firma tarafından yapılan kripto analizi raporunda, Ethereum’un son yedi ay önce hafta sonu ulaştığı en yüksek seviyesinden sonra 2.000 doların üzerine çıkabileceği öngörüsü yer alıyor.

“Ethereum’un fiyatı 18 Ağustos’tan bu yana 1.840 doları aşmamıştı. Yedi ayın bu en yüksek seviyesine rağmen, ağın ısındığı ve yüksek talep nedeniyle kayda değer işlem engelleri yarattığı görülmedi. Bu, ETH’nin 2.000 dolar ve ötesine açılan bir kapısı olduğuna dair iyi bir işaret.”

Santiment, Ethereum’un fiyatındaki yükselişe rağmen, ETH işlem ücretlerinin son yedi ayın en yüksek seviyesine ulaşıp 2 doların altına düştüğünü belirtiyor. Ancak ikinci en büyük kripto para, bu ayın başlarında iki ayın en düşük seviyesine geriledikten sonra 8 doların üzerine çıktı.

ethereum analizleri
kaynak: santiment/twitter

Ethereum’un artacağı düşünülüyor

Hafta sonu yapılan bir Twitter anketi, Ethereum’un 2.000 doların üzerine çıkacağına inananların oranının, 1.600 doların altına düşeceğini düşünenlere göre daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Ankete katılanların yaklaşık %10’u Ethereum’un 2.000 doların üzerine çıkacağına inanırken, %5,2’si ETH’nin 1.600 doların altına düşeceğine inandığını ifade etti.

ethereum analizleri
kaynak: santiment/twitter

Santiment’e göre, Bitcoin (BTC) fiyatındaki Mart ayı rallisi meşru ve bu yükseliş bankacılık sektöründeki değişimlerle doğru orantılı. Pazarlama direktörü Brian Quinlivan’a göre, bankacılık sektöründe yaşanan değişimlerin Bitcoin fiyatına etkisi de Mart ayı rallisiyle birlikte görüldü.

“Takvim Mart ayının yarısını geçerken Bitcoin bir kez daha yükselişe geçti ve Haziran 2022’den bu yana ilk kez 27.800 doların üzerine çıktı.

Peki fiyatlar neden yükselmeyi başardı? Mart ayının ilk yarısında birkaç farklı önemli olay yaşandı.

Bunlardan en belirgin olanı, ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Silicon Valley Bank’ın (SVB) çöküşü oldu. Ve bunun genel olarak bankacılık sektöründe büyük dalgalanma etkilerine neden olduğu görülüyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!