Bitcoin Analizleri

Popüler Yatırımcı, Bitcoin’in Güçlendiğini Söyledi!

Chris Burniske, bir risk sermayedarı ve 2022’deki kripto dip seviyesini doğru tespit eden bir isim, Bitcoin’in (BTC) kritik bir teknik göstergesini geri aldıktan sonra güçlendiğini belirtiyor.

Burniske, eski bir ARK Invest analisti ve şu anda risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortağıdır. BTC’nin şu anda 200 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) üzerinde işlem gördüğünü söyleyen Burniske, bu gösterge uzun vadeli trendleri işaret eder.

Yatırımcıya göre, 200 haftalık SMA’nın destek olarak yeniden test edilmesi, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketleri için olumlu bir işaret olarak kabul edilebilir.

“Biraz konsolide olsak bile, BTC ikna edici bir şekilde temizlendi ve 200W SMA’nın (sarı) üzerinde kapandı – bunu tekrar destek olarak almak güzel olurdu.”

bitcoin analizleri
kaynak: chris burniske/twitter

Chris Burniske, Bitcoin için güvenilir bir destek görevi gören 200 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA), tarihsel olarak derin ayı piyasaları sırasında da etkili olduğunu ifade ediyor. Ancak yatırımcı, son kripto kışı sırasında bu modelin kırıldığını da belirtiyor. Bu nedenle, Burniske’nin belirttiği destek seviyesinin ne kadar güçlü olacağı ve BTC’nin fiyatının gelecekte nasıl hareket edeceği, henüz belirsizliğini koruyor.

“Burada yeni olanlar için, 200 haftalık SMA geçmiş döngülerde BTC için her zaman destek oldu – bu ayı bu konuda bir anormallikti.”

bitcoin analizleri
kaynak: chris burniske/twitter

Bitcoin 50.000 dolar seviyesine ulaşacak!

Chris Burniske, Bitcoin’in kısa vadede performansına dair görüşüne ilişkin olarak, BTC’nin 50.000 $ seviyesine ancak 35.000 $’lık direnci aşarak ulaşabileceğini ifade ediyor. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde, BTC’nin 50.000 $ seviyesine doğru hızlı bir yükseliş sergileyebileceği öngörüsünde bulunuyor. Ancak, piyasa koşulları ve diğer faktörlerin de etkisiyle BTC’nin performansı her zaman öngörülemez bir şekilde değişebileceği unutulmamalıdır.

“Daha da yükseğe çıktığımızı görebiliriz (50.000 $ için ciddi çağrılar 30.000 – 35.000 $’ın öldürülmesinden sonra gelir); bence riski azaltmak için çok erken, ancak bir plan yapmak için çok erken değil.”

Burniske, Bitcoin’in piyasa değerinin, diğer altcoinleri de içeren bir grup olan İnternet Finansal Sistemi (IFS) ile birlikte trilyonlarca doları aşacağını öngörüyor.

“10 yılı aşkın bir süredir Bitcoin’e inanan biriyim, ancak bunun İnternet Finansal Sisteminin (IFS) yalnızca bir parçası olduğunu ve muhtemelen trilyonlarca değer depolayacak kadar büyümesine rağmen, IFS’nin çoğunluğu bile olmayacağının da farkındayım.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 27,962$’dan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!