Altcoin Haberleri

Ethereum Classic, Magneto Yükseltmesini Duyurdu; Fiyat Tepki Verecek Mi?

Ethereum Classic, 21 Temmuz için planlanan bir sonraki ağ yükseltmesini duyurduktan sonra bugün, Magneto olarak adlandırılan yükseltme 13.189.133 blokta gerçekleşecek ve ECIP-1103’ü uygulayacak. 

ECIP-1103, Nisan ayında gerçekleşen Berlin güncellemesinin bir parçası olan tüm protokol güncellemelerinin eklenmesine izin verecek. Protokoller, gaz ve ağ için önemli olan güvenlik geliştirmeleriyle ilgili işlemleri optimize eden çeşitli EIP’leri içeriyor. ECIP-1103’ün uygulanması, iki ağ arasında maksimum uyumluluk sağlayacaktır.

ethereum classic2

ETC ekibi tarafından paylaşılan programa göre, değişiklikler 2 Haziran’da Mordor Classic PoW test ağında ve 9 Haziran’da Kotti Classic PoA test ağında zaten dağıtılmış olacak. Ekipten şu şekilde açıklama geldi:

“Başarılı bir çatallanma sağlamak için, ETC tüketicilerinden, henüz yapmamışlarsa, istemcilerini Magneto uyumlu bir sürüme güncellemek için düğüm yazılımlarını yükseltmelerini istiyoruz. Düğümler veya hizmetler işletmiyorsanız, ancak ETC’yi diğer hizmetler üzerinden kullanıyorsanız, Magneto hard fork’u desteklediklerinden emin olmak için o hizmetle kontrol edin.”

Ekip blok zinciri üzerinde çalışırken, ETC bu yıl en yüksek geri dönen tokenler arasında yer aldı. Dijital varlık, basın zamanında, yıldan bugüne %850 geri dönüyordu ve son zamanlarda 184 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETC’nin büyümesi, fiyatın yıl sonuna kadar mevcut ATH’sinin yarısına ulaşmasını bekleyen birçok grafik uzmanının kafasını karıştırdı. Bununla birlikte, ETC piyasası, düzeltmeler yapılmadan önce Ethereum ve Bitcoin’in oynaklığının arkasından takdir etmeyi başardı gibi görünüyor .

Aslında, Etherplan’dan Donald McIntyre , ETH ve BTC piyasalarındaki oynaklıktan yararlanmaya devam edebileceğini iddia etmişti. Ona göre, BTC’nin fiyatı bu döngünün sonunda 125.693 dolara yaklaşacak, ETC’nin değeri ise BTC’nin değerinin %5’i olacak. Bu, ETC’yi 900 ile 1.000 dolar arasında bir değere yerleştirir.

Kripto varlığı, yukarıda belirtilen düzeltmelerin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %70 oranında düşerken, Temmuz ayında yapılması planlanan yükseltme, kriptonun fiyatına yardımcı olabilir ve onu McIntyre’ın tahminine yaklaştırabilir.

Kaynak: Ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!