Kripto Para Haberleri

ABD Düzenleyicileri, Amerikan Bankalarını Kripto ile İlgili Risklere Dikkat Etmeleri Konusunda Uyardı!

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC), Federal Rezerv ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ile ortak bir bildiri yayınlayarak ABD bankalarını kripto ile ilgili risklere karşı daha dikkatli olmaya çağırıyor.

Açıklama, birçok yatırımcının fonlarını çekememesine neden olan FTX’in çöküşünden iki ay sonra geldi.

Dijital varlık Terra (LUNA), Three Arrows Capital (3AC) ve Celsius Network de 2022’de sonlarını gördü.

“Geçtiğimiz yıl yaşanan olaylar, sektörde önemli dalgalanmalara ve güvenlik açıklarının ortaya çıkmasına neden oldu. Bu olaylar, bankacılık kuruluşlarının farkında olması gereken kripto varlık sektörü katılımcılarıyla ilişkili bir dizi temel riski vurgulamaktadır.”

kripto para haberleri

Büyük şirketlerin çöküşü sektördeki önemli risklerin altını çizerken; kurumlar bankaların kripto ile ilgili mevcut önerilen faaliyetlerine ve maruziyetlerine, dikkatli ve ihtiyatlı bir şekilde yaklaşmaya devam edeceklerini söylüyorlar.

“Kripto varlık sektörüyle ilgili hafifletilemeyen veya kontrol edilemeyen risklerin bankacılık sistemine taşınmaması önemlidir.”

Fed, OCC ve FDIC ayrıca; kripto odaklı iş modelleri ve yeni varlık sınıfına yoğun bir şekilde maruz kalanlarla ilgili önemli güvenlik ve sağlamlık endişeleri olduğunu söylüyor.

“Kurumların bugüne kadarki mevcut anlayış ve deneyimlerine dayanarak; kurumlar halka açık ve merkezi olmayan bir ağda, benzer bir sistemde ihraç edilen, depolanan veya aktarılan varlıkların ihraç edilmesinin, ana varlık olarak tutulmasının güvenli ve sağlam bankacılık uygulamalarıyla tutarsız olma ihtimalinin yüksek olduğuna inanmaktadır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!