BİTCOİN

Crypto Insights Firması Glassnode’a Göre Bitcoin Analizi: Arka Planda Ciddi Hareketlilik Var!

Kripto analitik firması Glassnode’a göre, mevcut Bitcoin pazarına belirli bir yatırımcı türü hakim.

Firma, uzun vadeli sahiplerin ve akümülatörlerin muhtemelen mevcut piyasa yapısının çoğunluğunu oluşturduğunu bildiriyor. Bitcoin işlem sayıları ve aktif varlıkların sayısı, Glassnode’un düşüş göstergesi olabileceğini söylediği Mayıs ayındaki %50 artı düzeltmeden bu yana düştü.

CoinGecko’ya göre BTC, yazı yazılırken son iki haftada %10’dan fazla düşüşle 42.944 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı, Nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,804,72 dolara ulaştı.

bitcoin
Crypto Insights Firması Glassnode'a Göre Bitcoin Analizi: Arka Planda Ciddi Hareketlilik Var! 1

Glassnode, kısa vadeli sahiplerinin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını belirtiyor.

“Ayrıca, kısa vadeli sahiplerin elindeki nispi arzın, dolaşımdaki arzın %20’si ile tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını görebiliriz. Bu, ayı piyasalarının geç dönem birikim dönemlerini daha akıllı parayla tarihsel olarak tanımlayan nadir bir olaydır.”

Bitcoin protokolüne katılımın azalmasına rağmen, analitik firması mevcut piyasa yapısının belirli unsurlarının benzersiz olduğunu söylüyor.

“Nispeten düşük zincir içi aktiviteye ve düşüş koşullarına benzeyen bir dizi piyasa fraktalına rağmen, aşırı TUTMA ve birikim davranışının altında yatan bir ton var. Bu, bu piyasa döngüsüne özgü ve göz önünde bulundurulması gereken bir dinamik.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!