Altın HaberleriBitcoin Haberleri

Strateji Uzmanına Göre Altın, Bitcoin’den Daha İyi!

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomik durgunluk yaşanması halinde, Bitcoin‘in (BTC) altına kıyasla daha kötü bir performans sergileyebileceğini öne sürdü.

Altın, Bitcoinden daha ,iyi performans gösterebilir

McGlone, ABD ekonomisinin resesyona girmesi durumunda değerli madenin, en büyük kripto para birimi olan BTC’ye göre bir “üstünlüğü” olacağını belirtti.

bitcoin haberleri

McGlone’a göre, altın son iki yıl içinde yükselen bir eğilim gösterirken, BTC aşağı yönlü bir eğilim sergilemekteydi.

“İçinde bulunan trendler, durgunluk sırasında altının BTC’ye kıyasla desteklenmesine yol açabilir – ivme ve ABD’deki durgunluğa yönelik eğilim, özellikle borsanın düşmesi durumunda, 2023’te altının Bitcoin’e karşı üstünlük sağlamasına imkan tanıyabilir. Kripto paralar için yukarı yönlü hareket eden metal, 100 haftalık bazda mevcut yörüngesini sürdürmektedir.”

McGlone, Bitcoin‘in değer kazanarak ve 30.000 dolarlık kritik psikolojik seviyenin üzerine çıkarak mevcut durumu tersine çevirebileceğini belirtiyor. Ancak kıdemli emtia stratejisti, BTC’nin baskı altındaki hisse senetleri ve riskli varlıklarla daha yüksek bir bağlantıya sahip olduğu için zayıf bir konumda olduğunu ifade etti.

“Bitcoin’in 30.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kalması, tüm kripto paralar için olumlu yönde ilerlemenin ilk işaretçisi olabilir, ancak 2 Mayıs itibarıyla zirvenin güçlendiği görülüyor. Bitcoin’in Mayıs ayı başında zayıf bir duruma düşmesine neden olan şey, borsa ve altın karşısında riskli varlıklar arasında yüksek korelasyon.”

BTC, Mayıs ayının zirve noktası olan 29.724 doların üzerinden %5’ten biraz fazla düşüşle, yazının kaleme alındığı sırada 27.931 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!