Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in Aniden 40 Bin Dolara Yükselmesinin 3 Nedeni!

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Bitstamp borsasında saat 01:02 UTC’de 16 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 39.850 dolara yükselen devasa bir geri dönüş gerçekleştirmeyi başardı.    

Art arda üç ay kırmızıda kaldıktan sonra, amiral gemisi kripto para birimi, son kazanımlarını elinde tutmayı başarırsa sonunda bu düşüş çizgisini kırabilir.

1619143135281 1294
Tradingview.com tarafından görüntü 

Mükemmel bir kısa sıkışma

Cryptocurrency analisti Alex Krüger, Bitcoin’in “mükemmel bir kısa sıkışma” yaşadığını belirtti.

Kısa sıkışmalar, belirli bir varlığın çok sayıda bahis nedeniyle fiyatı hızla arttığında meydana gelme eğilimindedir. Kısa satıcıların pozisyonlarını kapatmak için geri satın almaktan başka seçeneği yoktur, bu da fiyatı daha da yükseltir.
  
göre , kripto para piyasasında son 24 saat içinde yaklaşık 929 milyon dolar değerinde kısa pozisyon tasfiye edildi.

Amazon söylentisi

En son hareketin arkasındaki ana yükseliş katalizörü Amazon söylentisi gibi görünüyor.

25 Temmuz’da İngiliz iş gazetesi City AM, e-ticaret devinin bu yılın sonlarında Bitcoin’i kabul etmeye hazır olduğunu ve anonim bir kaynağa atıfta bulunduğunu bildirdi . 

Geçen hafta, Amerika’nın en büyük üçüncü halka açık şirketi, bir çok spekülasyona yol açan bir kripto para birimi ve blok zinciri uzmanı aramaya başladı.

Amazon’un Bitcoin’i kabul etmesi hala havadayken, pazar zaten böyle bir olasılıkta fiyatlanıyor gibi görünüyor.

Tesla, Bitcoin varlıklarını satmıyor

Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para birimleri hakkındaki belirsiz yorumları nedeniyle, piyasa, e-araba üreticisinin bu Pazartesi açıklanacak ikinci çeyrek kazançları konusunda gergindi.

Bununla birlikte, “The B Word” konferansında milyarder, e-araba üreticisinin dünyanın en büyük kripto para birimine olan desteğini yeniden teyit ederken Bitcoin’ini satma niyetinde olmadığını doğruladı.

Ayrıca Musk, e-araba üreticisinin Bitcoin’i kabul etmeye devam etme olasılığının çok yüksek olduğunu açıkladı.

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!