ALTCOİNBİTCOİN

ABD Hazine Bakanı Yellen, Federal Ajansları Kripto Para Birimi Düzenlemesi Konusunda İşbirliği Yapmaya Çağırdı!

Hazine Bakanı Janet Yellen, 19 Temmuz’da stablecoin’leri tartışmak için birden fazla finansal düzenleyiciyi bir araya getirme planını açıkladı:

Düzenleyicileri bir araya getirmek, kullanıcılar, piyasalar veya finansal sistem için oluşturabilecekleri riskleri azaltırken stabilcoinlerin potansiyel faydalarını değerlendirmemizi sağlayacaktır.

Hızlı büyümeleri nedeniyle dijital varlıkları düzenlemek için birden fazla ajansın birlikte çalışmasının önemli olduğunu ekledi:

b 231120204my0b0zeru8jqc7okka6jdt8k
ABD Hazine Bakanı Yellen, Federal Ajansları Kripto Para Birimi Düzenlemesi Konusunda İşbirliği Yapmaya Çağırdı! 1

Dijital varlıklardaki hızlı büyüme ışığında, ajansların bu sektörün düzenlenmesi ve yeni otoriteler için herhangi bir tavsiyenin geliştirilmesi konusunda işbirliği yapması önemlidir.

Bu, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın 15 Temmuz’daki duruşması sırasında düzenlenmemiş sabit paralarla ilgili endişelerini dile getirmesinin ardından geldi .        

Ocak ayında Yellen, onay duruşması sırasında kripto para birimlerinin yasadışı kullanım durumları nedeniyle “özel bir endişe” olduğunu söyledi.

Şubat ayında Bitcoin’i “son derece verimsiz” olarak niteleyerek eleştirisini ikiye katladı.  

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!