Bitcoin Haberleri

Bitcoin Zirveye Doğru: Büyük Fiyat Patlaması Mı Geliyor? Analist Açıkladı!

Makro Bitcoin çağrılarıyla tanınan bir kripto stratejisti, BTC’nin zirveye doğru ilerlerken büyük bir fiyat patlamasına hazırlandığını öngörüyor.

Daralan Fiyat Aralığı ve Potansiyel Kırılma

Takma adlı analist TechDev, X sosyal medya platformundaki 456.200 takipçisine, Bitcoin’in beş günlük grafikteki işlem aralığının sekiz yılın en dar seviyesinde olduğunu söylüyor. Bu daralma, satın alma faaliyetinin satıcıların arzu ettiği fiyat seviyesine yaklaştığını ve bunun da çoğu zaman bir kırılmaya yol açan fiyat sıkışmasına neden olduğunu gösteriyor. TechDev, Bitcoin’in oynaklık geçmişini ölçmek için logaritmik Bollinger bantlarını kullanıyor.

bitcoin zirveye dogru buyuk fiyat patlamasi mi geliyor analist acikladi

“Tarihi Hamle Yaklaşıyor”

Analist TechDev, “Tarihi bir dönüm noktası yaklaşıyor. Bitcoin’in son beş gündeki fiyat artışı, son sekiz yılın en yüksek seviyesine ulaştı.”diyor.

Bitcoin’in ticaret aralığı daraldıkça TechDev, bundan sonraki kırılmanın büyük olasılıkla dik ve hızlı yükselişlere yol açacağını söylüyor. Analist, yakın zamanda “ders kitabındaki patlamaya” tanık olduğunu söylediği BTC ve M1 para arzı grafiğini öne çıkarıyor.

Parabolik Yükseliş ve M1 Para Arzı

TechDev’e göre bu kırılma, Bitcoin’in parabolik bir yükselişi ateşleyeceğini ve bu döngüyü 2017, 2015 ve 2013 boğa piyasalarında yaşananlara benzer bir tepe noktasıyla sonlandıracağını gösteriyor.

“Bitcoin’in büyük yükselişleri, yalnızca M1 para arzındaki kırılmaların ardından gerçekleşti. Konsolidasyon ne kadar uzun sürerse, yükseliş de o kadar güçlü olur. Bu son kırılma, şimdiye kadarki en uzun konsolidasyon döneminden sonra meydana geldi. Aslında, bu durum beş yıllık genişleyen bir dilimin klasik bir kopuşunu temsil ediyor. Son beş yıl, M1’e karşı düzeltici bir nitelikteydi. 2017’den bu yana ilk kez Bitcoin, M1’e karşı tekrar harekete geçti. Daha önce hiç böyle bir Bitcoin yükselişi görmemiştik.”

M1 para arzı, madeni paralar ve para birimleri, vadesiz mevduatlar, seyahat çekleri ve diğer çeklenebilir mevduatlar da dahil olmak üzere tüm fiziksel parayı toplayarak ABD finansal sistemindeki likidite miktarını takip ediyor.

Mevcut Fiyat

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, geçtiğimiz gün %1’den fazla artışla 69.060 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan içerikler tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!