Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Yükseliş Trendi mi Başlıyor? PlanB’nin Analizi

Tanınmış analist PlanB, Bitcoin’in tarihsel verilerle uyumlu şekilde yükseliş trendine girdiğini savunuyor. PlanB, yeni bir strateji oturumunda, Bitcoin’e uyarladığı stok-akış (S2F) modelini güncelledi. Bu model, varlığın kıtlaşmasıyla fiyatının artacağı fikrine dayanarak tahminler yapıyor. PlanB’nin S2F modeli, geçmişte yarılanmanın ardından kırmızı bir noktanın basılmasıyla güçlü boğa koşularının başladığını doğrulamıştı.

PlanB, Bitcoin’in 2020’deki yarılanma döngüsünde, 2017’deki döngüde ve 2012’deki yarılanmadan sonra 2013’te olduğu gibi, bu yarılanma sonrası da yükselişe geçeceğini söylüyor.

“Bitcoin’in her yarılanma sonrası yeni bir döngüye girdiğini görüyoruz. 2020’deki son yarılanmada, 2017’deki önceki döngüde ve 2012’deki yarılanmanın ardından 2013’te olduğu gibi, Bitcoin’in yeniden yükselişe geçeceğine inanıyorum. Bu nedenle, yakın gelecekte güçlü bir artış bekliyorum. Stok-akış modelinin temel mantığı da bu doğrultuda ilerliyor, ancak elbette kesin sonuçları zaman gösterecek.”

bitcoinde yukselis trendi mi basliyor

PlanB ayrıca, geçerli bir zaman dilimindeki tüm kripto paraların değerini zincirde son işlem gördükleri fiyattan dolaşımdaki BTC sayısına bölerek kaydeden gerçekleşen fiyat metriğine de bakıyor. Beş aylık gerçekleşen fiyat seviyesinin tarihsel olarak boğa piyasalarında güçlü bir destek seviyesi olduğunu söyledi.

“Bu, 2020 yılındaki boğa piyasasında yaşanan düşüşe benzer bir durum. Boğa piyasalarındaki düşüşler için genellikle belirli bir destek seviyesi bulunur. 2020’de bu seviyeden bir sıçrama gerçekleşti ve aynı durum 2017 yılında da görüldü; boğa piyasasının düşüşü açık mavi çizgi ile belirlenen destek seviyesinden sıçradı. Bu nedenle, benzer bir durumun tekrar yaşanmasını bekliyorum. Nisan ayında da bu durumu gözlemledik. Nisan ayında Bitcoin fiyatı düştü, ancak boğa piyasasında kalmaya devam etti. Beş aylık ortalama fiyat 60.000 dolardı ve Bitcoin fiyatı 59.000 veya 58.000 dolar civarındaydı. Beş aylık ortalama fiyat, aylık kapanışlar açısından mükemmel bir destek seviyesi oluşturdu ve Mayıs ayında bu seviyenin üzerine çıktık.”

PlanB’nin analizine göre Bitcoin’in yükseliş trendine girmesi ve yeni bir boğa koşusu başlaması oldukça olası. Ancak, bu analiz sadece tahmine dayalı ve kesinlik içermiyor. Bitcoin’in gelecekteki fiyatının ne olacağını net olarak bilmek için piyasadaki gelişmeleri takip etmek ve yatırım riskini göz önünde bulundurmak önemlidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan içerikler tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!