Altın HaberleriBitcoin Haberleri

Finans Devi VanEck’in CEO’su: Bitcoin, Altının Piyasa Değerinin En Az Yarısına Ulaşacak

VanEck CEO’su Jan van Eck, Bitcoin’in (BTC) piyasa değerinin önümüzdeki 5-10 yıl içinde altının piyasa değerinin en az yarısına ulaşacağına inanıyor. Bu, Bitcoin’in piyasa değerinin 7,85 trilyon dolara çıkacağı anlamına geliyor. Şu anda altın piyasası değeri 15,7 trilyon dolar ve Bitcoin’in piyasa değeri ise 1,36 trilyon dolar civarında.

bitcoin altinin piyasa degerinin en az yarisina ulasacak

Van Eck, röportajında geleneksel finansın (TradFi) Bitcoin’e adapte olmasının zaman alacağını ve bu sürecin 10 yıl kadar sürebileceğini söyledi. Van Eck, müşterilerin Bitcoin’e karşı hala tereddütlü olduğunu ve bu konuda konuşmak istemediklerini belirtti. Ayrıca müşterilerin bilinçsiz alım satımlar yaptığını ve bu durumun Bitcoin’in değerini olumsuz etkilediğini söyledi.

Van Eck, ABD dışındaki yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin arttığını ve bunun SWIFT’e olan bağımlılıktan kaçınma isteğinden kaynaklandığını düşünüyor.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatte yaklaşık %2 artışla 69.020 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan içerikler tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!