Altcoin AnalizleriBitcoin Analizleri

Ünlü Analist DonAlt: Litecoin (LTC) Boğa Piyasası Davranışı Sergiliyor!

Ünlü kripto analisti, eşler arası ödeme ağı Litecoin’in (LTC) son birkaç haftadır yatay seyreden fiyat hareketine rağmen yükseliş eğilimini sürdürdüğünü söyledi.

Yeni bir video güncellemesinde DonAlt, Litecoin’in Bitcoin’e (LTC/BTC) karşı bir sonraki ayağı için hazırlanıyor olabileceğini söyledi.

LTC, yukarı yönlü güçlü bir hareket sonrası biraz yatay daha da sonrası yukarı yönlü güçlü bir harekette bulundu. Dürüst olmak gerekirse bunlara kıyasla çok küçük iki kırmızı hafta geçirdi. Temelde bunun yana doğru gittiğini görebilirsiniz.

Sol tarafı kaldırırsak eğer bu tipik doğa piyasası davranışı olur. Burada yukarı doğru hareket var, bir sonraki yukarı doğru genişlemeden önce ise sığ geri çekilme görüyoruz.”

litecoin analiz
kaynak: donalt/youtube

Bu haberin yazıldığı sırada, LTC/BTC çifti 0,004375 BTC (74,06 $) karşılığında işlem görüyor ve 2022’nin en düşük seviyesi olan 0,001716 BTC’den (29,05 $) yaklaşık %155 artış gösterdi. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Litecoin bir-iki hafta yatay işlem görecek

Stratejist, LTC’nin, diğer kripto varlıklarına kıyasla göreceli bir güç gösterdiğini, bununla birlikte altcoinin yükselmeye başlamadan; En az bir yada iki hafta daha yatay işlem görmesini beklediğini söyledi.

“Açıkçası beş ya da altı hafta boyunca gerçekten çok güçlü olan bir şeyin, yana doğru gittiği zamanlar görülür. En iyi ihtimalle çılgınca yükseldiği, temelde ikiye katladığı ve %30 geri çekildiği zamanlar olur.

Ancak bu durumda BTC çiftinde çok sığ bir geri çekilme var ve ben bu konuda endişeli değilim. Hız konusunda da herhangi bir endişem yok. Bir sonraki hamle yapılacaksa, bunun bir-iki hafta daha yatay gitmesini beklemek gerekir. Yani açıkçası endişeli değilim.”

Litecoin, son 24 saatte %40’ın üzerinde bir düşüşle, haberin yazıldığı sırada 74,12$’dan işlem görüyor. LTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!