Bitcoin Analizleri

ARK Invest, Bitcoin’in Uzun Vadede 1 Milyon Doları Aşabileceğini Söyledi!

Cathie Wood’un ARK Invest’i, Bitcoin’in (BTC) fiyatının önümüzdeki yıllarda küresel değer önerisinin güçlenmesiyle 1 milyon doları aşabileceğine inanıyor.

Kısa süre önce yayınlanan bir raporda ARK Invest, BTC’nin uzun vadeli fırsatının yükselişte olduğunu söyledi.

Raporda, Bitcoin’in benzersiz özelliklerinin insanlara “güçlü ekonomik güvenceler sağlayamayan” merkezi para sistemlerinden bir çıkış yolu sunabileceği vurgulanıyor. ARK Invest dört milyar insanın otoriter rejimler altında yaşadığını, iki milyar insanın çift haneli enflasyona katlandığını ve bir milyar insanın da işçi dövizlerine bel bağladığını söylüyor.

Firma parasal “devrim” olarak BTC’nin sansüre, enflasyona ve el koymalara karşı dayanıklı olduğunu; aynı zamanda duyulabilir ve şeffaf olduğunu söyledi.

Bitcoin 2022’de kriptonun en kötü dönemine denk geldi

ARK Invest, 2022 yılında BTC’nin 38,7 trilyon dolarlık işlem hacmi kaydettiğini ve bu rakamın kriptonun Ocak 2009’daki başlangıcından bu yana aktarılan 105,3 trilyon dolarlık toplam değerin %36’sından fazlasını temsil ettiğini göstererek Bitcoin’in kullanım durumunu sağlamlaştırıyor.

Firmanın BTC’nin mevcut trendine ilişkin görüşüne gelince, ARK Invest BTC’nin geçen yıl kripto krizinin en kötü dönemine tanıklık etmiş olabileceğine inanıyor.

“2022’de Bitcoin sahiplerinin teslimiyeti, önceki döngünün en düşük seviyelerindekiyle orantılıydı.”

bitcoin analiz
Kaynak: ARK Yatırım

Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline bakan ARK Invest, Bitcoin için üç fiyat hedefi sunuyor. Firmanın BTC için ayı senaryosu 2030 yılına kadar 258.500 dolar, baz senaryo 682.800 dolar ve boğa senaryosu aynı zaman diliminde 1,48 milyon dolar.

ARK Invest, BTC için yeni sermaye girişlerinin kaynağı olabilecek sekiz pazar sunuyor:

  • Kurumsal hazine
  • Havale varlığı
  • Ulus-devlet hazi̇nesi̇
  • Gelişmekte olan piyasa para birimi
  • Ekonomi̇k yerleşi̇m aği
  • Hacze dayanıklı varlık
  • Kurumsal yatirim
  • Dijital altın

Hedge fonun ayı, baz ve boğa durumları BTC’nin her bir pazardaki penetrasyon oranına bağlıdır.

bitcoin analiz
Kaynak: ARK Yatırım

Bu haberin yazıldığı sırada BTC 22.889 $’dan işlem görmekte olup, hedge fonun en yüksek yükseliş senaryosuna ulaşması halinde Bitcoin için %6.365’in üzerinde bir artış potansiyeli olduğunu göstermektedir. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!