Altcoin Analizleri

Ripple (XRP) Fiyatları Neden Yükseliyor?

Son birkaç gündür Ripple’ın (XRP) fiyatı artarken, Bitcoin ise düşüşteydi.

Ancak, her iki kripto para birimi de henüz önemli bir direnç seviyesinin üstüne çıkamadı ve piyasa yapısı şu an için yükseliş trendi olarak kabul edilemez.

Günlük XRP/USDT Fiyat Analizi:

Son üç gündür fiyat yükselişte ve şu anda 0,4 dolar seviyesinde, hem 200 günlük hem de 50 günlük hareketli ortalama çizgilerini test ediyor. Eğer bu hareketli ortalamaların üzerine çıkabilirse, 0,43 dolarlık kilit bölge bir sonraki direnç seviyesi olarak karşımıza çıkacaktır.

Ancak, önümüzdeki haftalarda düşüş eğilimi bekleniyor ve fiyatın 0,3 dolar seviyesine doğru düşmesi muhtemel görünüyor. Ayrıca kısa vadede RSI göstergesi %50 eşiğinin üzerine çıktı, bu da bir yükseliş sinyali olarak yorumlanabilir.

ripple (xrp) analiz
kaynak: tradingview

Günlük XRP/BTC Fiyat Analizi:

Bitcoin karşısında, XRP için işler daha iyi görünüyor çünkü fiyat 50 günlük hareketli ortalamayı 0.000017 BTC seviyesinin yakınında kırdı ve şu anda 0.000018 BTC direnç seviyesinin üzerinde hareket ediyor.

Eğer bu yükseliş trendi devam ederse, büyük alçalan kanalın üst sınırına doğru bir hareket bekleniyor.

Ancak, RSI göstergesi aşırı alım bölgesine yaklaşıyor ve bu da sahte bir kırılmanın meydana gelebileceğine işaret ediyor. Bu nedenle, dikkatli olunması ve kırılmanın doğrulanmasını beklemek için sabırlı olunması gerekiyor.

ripple (xrp) analiz
kaynak: tradingview

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!