Bitcoin Haberleri

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin Tahminini Güncelledi!

Yaygın olarak takip edilen kripto stratejisti Benjamin Cowen, Federal Rezerv’in faiz oranlarını 25 baz puan artırmasının ardından Bitcoin (BTC) için ileriye dönük yolu ortaya koyuyor.

Cowen, YouTube abonelerine BTC’nin ileriye dönük olarak kabaca 15.500 ila 29.000 $ bölgesi arasında dalgalı bir fiyat hareketi yaşayabileceğini söyledi.

“Bu yıl için beklentilerim çok ılımlı. Nispeten dalgalı bir yıl olacağını düşünüyorum. Son zamanlarda çok fazla heyecan yaşandığını biliyorum…

Dürüst olmak gerekirse, özellikle de BTC’nin hakimiyeti artarken bunu görmekten mutluyum.”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 27.571 $’dan işlem görüyor ve 2023’ün en yüksek seviyesi olan 28.868 $’a kıyasla yaklaşık %5 düşüş gösterdi.

bitcoin haberleri

Bitcoin eninde sonunda yükselecek

Cowen’a göre BTC, 2022’nin en düşük ve 2023’ün en yüksek seviyeleri arasındaki aralıkta işlem gördükten sonra eninde sonunda yükselişe geçecek.

“Bu, Bitcoin’in eninde sonunda bu aralıktan [yaklaşık 15.500 ila 29.000 $ arasındaki aralık] çıkamayacağı anlamına gelmiyor. Ben bunu sadece bir toparlanma yılı olarak görüyorum.

Bu yüzden bunun daha çok bir süreliğine sallanacağımız, her iki tarafı da harap edeceğimiz ve sonunda tekrar yukarı çıkabileceğimiz bir toparlanma yılına benzeyeceğini söyleyebilirim.”

Cowen, Bitcoin’in 2022’nin en düşük seviyesi olan 15.500 $’dan bu yana yaşadığı %84’lük yükselişin, kuşbakışı bakıldığında hala yatay bir fiyat hareketi olduğunu söylüyor. Cowen’a göre BTC 2015 yılında da benzer bir fiyat hareketi sergilemişti.

telegram 12

“Bunu yaşarken, bu yıl yatay gittiğimizi söylemek ve ardından Bitcoin’in %84’lük bir artış gösterdiğini görmek, yatay bir yılı yansıtıyor gibi gelmiyor…

2015’e dönüp baktığımızda nispeten yatay bir yıl gibi görünüyor. Ancak burada dipten zirveye doğru bir fiyat yüzdesi hareketi alırsanız, bu da yaklaşık %80’lik bir hareketti.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!