Bitcoin Haberleri

Muhbir Edward Snowden: Ülkelerin Bitcoin Alması İçin Baskı Artıyor!

Eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) çalışanı ve ünlü muhbir Edward Snowden, Bitcoin’in (BTC) dün El Salvador tarafından para birimi olarak benimsenmesinin etkileri hakkında yorum yaptı.

Siber güvenlik uzmanına göre, rakip ülkeler Bitcoin’i benimsemekten çekindikleri için pişman olabilirler.

“Bitcoin, ilk ülkesinde resmi olarak yasal ödeme aracı olarak tanındı. Artık rakip ülkeler üzerinde, yalnızca bir yedek varlık olarak bile olsa, Bitcoin’i edinme baskısı var, çünkü tasarımı büyük ölçüde erken benimsemeyi teşvik ediyor. Geç kalanlar tereddüt ettikleri için pişman olabilirler.”

Bitcoin ekonomisi

Gizlilik savunucusu Snowden, iddiasında yalnız değil, JP Morgan ve Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası (CABEI) gibi etkili kurumlar onun öngörüsüyle aynı fikirde.

El Salvador’un Bitcoin kullanımından ekonomik olarak fayda sağlayıp sağlayamayacağından şüphe duymasına rağmen, JP Morgan hareketin “benzer şekilde konumlanmış, daha küçük ülkeler arasında daha geniş bir eğilimin başlangıcı” olabileceğini öne sürdü.

bitcoin

CABEI, “dünyanın son derece dijital bir yönde hareket ettiğini” belirtiyor ve yönetim kurulu başkanı Dr. Dante Mossi , örgütün El Salvador’un yeni girişimini destekleme niyetini kabul etti.

“Ülkenin ekonomik otoritelerini desteklemek, kullanıcıların ihtiyaçlarını uyumlu hale getirmek, yasa dışı faaliyetlerin önlenmesine yardımcı olmak ve finansal istikrar ve para politikası üzerinde herhangi bir istenmeyen etkiyi önlemek için uzmanlar öncülüğünde bir teknik yardım paketi hazırlıyoruz.”

Dünyanın en çok tanınan marka isimlerinden bazıları , hem Starbucks hem de McDonald’s lokasyonlarının BTC’yi ödeme olarak kabul etmesiyle birlikte, Bitcoin’in El Salvador’daki yeni yasal ihale statüsüne hızla uyum sağlıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!