Bitcoin Analizleri

Analiz Firması, Bitcoin’in Ralli İçin Hazırlandığını Söyledi!

Önde gelen bir analiz firması, önemli bir metriğin Bitcoin’in (BTC) bir dip oluşturduğunu ve bir ralli için zemin hazırladığını gösterdiğini söyledi.

Blockchain analiz firması IntoTheBlock’a göre, büyük bir dalgalanmadan önce önceki dip oluşumları sırasında kral kriptoyu bir yıldan uzun süredir tutan adreslerin sayısında büyük bir artış meydana geldi.

IntotheBlock, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinde benzer büyük bir artışın 2022’de meydana geldiğini söyledi.

“Bazı ölçütler dibe vurmuş olabileceğimizi gösteriyor. 2022 yılında, bir yıldan uzun süredir elinde tutan adreslerin sahip olduğu Bitcoin miktarının %50 artarak 10 milyon BTC’den 15 milyon BTC’ye yükseldiğini gördük.

Aynı durum daha önceki ayı piyasalarında da gözlemlenmişti.”

bitcoin analiz
Kaynak: IntoTheBlock/Twitter

Bir başka kripto analiz firması olan Glassnode da Bitcoin’in birkaç temel göstergeye dayanarak bir dip oluşturduğunu öne sürüyor.

Glassnode’a göre, talepteki bir artış Bitcoin’in son %30’luk yükselişinin sürdürülebilir olduğunu gösterebilir.

“Sürdürülebilir bir piyasa toparlanmasına genellikle zincir üzerindeki ağ faaliyetlerinde bir büyüme eşlik eder.”

Firma, yeni adreslerin 30 günlük basit hareketli ortalaması (SMA) en az 60 gün boyunca 365 günlük SMA’nın üzerine çıktığında güçlü büyümeye işaret edildiğini söyledi.

“Kasım 2022’nin başlarında ilk pozitif ivme patlaması meydana geldi. Ancak bu durum şimdiye kadar sadece bir ay boyunca devam etti.”

bitcoin analiz
Kaynak: Glassnode

Bir başka gösterge de firmanın söylediğine göre, ücretlerden elde edilen madenci gelirlerinde önemli bir artıştır.

“Madenci Ücret Gelirinin 90D-SMA’sı 365D-SMA’nın üzerine çıktığında, blok alanı sıkışıklığında yapıcı bir artışa ve ücret baskısının devam ettiğine işaret eder.”

bitcoin analiz
Kaynak: Glassnode

Bitcoin dip oluşumuna işaret ediyor

Glassnode ayrıca “sağlam bir temel” oluşumunun Bitcoin için bir dip oluşumuna işaret ettiğini söyledi.

“Böyle bir temelden çıkan makro trendin tersine dönmesinin erken bir göstergesi, Kârdaki Toplam Arz Yüzdesinde keskin bir artış olma eğilimindedir…

Kârdaki arz yüzdesi LTH’lerin (uzun vadeli sahipler) üzerine çıktığında, bu genellikle son aylarda büyük ölçekli bir arz yeniden dağılımının gerçekleştiğine işaret eder.”

bitcoin analiz
Kaynak: Glassnode

Son olarak Glassnode, Bitcoin’in “satıcıların tükendiği ve fiyat düşüşlerinin ek satış tarafı faaliyetlerini motive etmede azalan bir etkiye sahip olduğu” nokta olarak tanımlanan “dibe vuruyor” gibi göründüğünü söyledi.

“Fiyat ile kârdaki arz yüzdesi arasındaki korelasyonun 0,75’in altına düştüğü dönemler, nispeten fiyata duyarsız sahipler tarafından sahip tabanında bir doygunluğun gerçekleştiğini göstermektedir.”

bitcoin analiz
Kaynak: Glassnode

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 21.361$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!