Bitcoin Analizleri

Popüler Analist, Bitcoin’in 2023 Yılında 69.000 $ Görebileceğine İnanıyor!

Mayıs 2021’deki büyük kripto çöküşünü doğru bir şekilde adlandıran bir analist, Bitcoin’in (BTC) bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının tamamen ihtimal dışı olmadığını söyledi.

BTC’nin 20.000 $ seviyesine yakın ayı piyasasından çıkacağını da öngören analist Dave the Wave, BTC’nin 2023’te 69.000 $ civarındaki en yüksek seviyesine çıkmasının mantıksız bir beklenti olmamasının dört nedenini sıralıyor.

“Bu yıl önceki BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaracak bir hamle tamamen mümkün:

  • daha az dik değerlenme oranı
  • bolca zaman, düşüşe eşit
  • logaritmik büyüme eğrisi kanalının sadece ortasında
  • Yolun %25’i tamamlandı bile.”
bitcoin analiz
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Bitcoin, LGC’nin alım bölgesinde yer alıyor

Analist, yukarı ve aşağı yönlü dalgalanma döngüleri boyunca Bitcoin’in uzun vadeli adil değerinin haritasını çıkarmayı amaçlayan logaritmik büyüme eğrilerini (LGC’ler) kullanma konusunda uzmanlaşmıştır. BTC, 2022 yılının Haziran ayından bu yana Dave the Wave’in LGC’sinin “alım bölgesinde” yer alıyor. Fiyatın sekiz ayı aşkın bir süredir kendi “alım bölgesinde” seyretmesinin Bitcoin için iyiye işaret olduğunu belirtiyor.

“BTC fiyatını uzun bir süre LGC satın alma bölgesinde görmek belki de olumlu…

‘Kolay’ para, kısa vadeli dalgalanmalarla ticaret yapmaya çalışanlardan ziyade [zaten uzun değilse] pozisyon oluşturanlar tarafından kazanılacaktır.

Tabii ki bunun için zamana ihtiyaç var… ve tabii ki LGC modeline de ihtiyaç var, ki bu model her zaman hedge edilmelidir.”

bitcoin analiz
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Birçok yatırımcı mevcut makro koşullardan ve bunların kripto piyasaları üzerindeki potansiyel etkilerinden korkarken, Dave the Wave bunların teknik analizle büyük ölçüde ilgisiz olduğunu söylüyor.

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 22.367 dolardan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!