Bitcoin Analizleri

Popüler Analist Rekt, Bitcoin’in Dört Yıllık Döngüye Dayalı Görünümünü Açıkladı!

Popüler bir kripto analisti, BTC’nin dört yıllık döngü teorisine dayanarak Bitcoin’in bu yılki potansiyel kazançlarına ağırlık veriyor.

Kripto stratejisti Rekt, Twitter takipçilerine Bitcoin’in dört yıllık döngü ilkelerine göre bu yıl muhtemelen dibe vuracağına inandığını söyledi.

Bitcoin bu yıl yükselişe mi geçiyor?

Döngü, BTC madencilerine verilen ödüllerin her dört yılda bir yarıya indirildiği Bitcoin’in yarılanma olayına dayanıyor. BTC tarihsel olarak yarılanma etrafında boğa piyasalarını ateşlemiştir.

“Dört yıllık döngü ilkelerine göre BTC ayı piyasası sona eriyor.

Ancak bundan sonra yeni bir dip mum üç oluşacak.”

bitcoin analiz
kaynak rekt/twitter

Bitcoin değerinin iki katına çıkması olasılık dahilinde

Rekt, döngünün üçüncü yılının yani üçüncü mumun BTC’nin geleneksel olarak ayı piyasasının dibini gördüğü ve aynı zamanda makul kazançlar elde ettiği dönem olduğunu söyledi.

“2015’teki üçüncü mum +%234’lük bir hareket gördü. 2019’daki üçüncü mum +%316’lık bir ralli gördü. 2023’teki üçüncü mum, çoğu kişinin düşündüğünden daha güçlü bir yukarı yönlü hareket görebilir.”

Önceki döngülerin mum üçlülerine daha yakından bakan Rekt, Bitcoin’in bu yıl değerini neredeyse iki katına çıkarmasının olasılık dahilinde olduğunu söyledi.

“Geçmiş BTC mum üçlüleri +%234 ve +%316 rallilerin tadını çıkardı

telegram 12

Peki ya üç mum fitilini görmezden gelirsek?

Sonra 2015’te Bitcoin +%36’lık bir mum gövdesi ve 2019’da +%97’lik bir mum gövdesi oluşturdu

BTC 2023’te +%36 yükselirse -> ~22.300$

BTC 2023’te +%97 yükselirse -> ~32.400$

Uzak bir ihtimal değil.”

bitcoin analiz
kaynak rekt/twitter

Rekt, dört yıllık döngünün BTC’nin ne zaman tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini de öngördüğünü ekliyor.

“Dört yıllık döngü teorisine göre, yeni bir BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) en erken dördüncü mumda (2024) ve en geç yeni birinci mumda (2025) gerçekleşecektir.

Eğer 2024’ün dördüncü mumunda yeni bir ATH meydana gelirse, bu Nisan 2024’teki BTC yarılanmasından aylar sonra gerçekleşecektir.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 16,532$’dan işlem görüyor ve bu da gün içinde kesirli bir düşüş anlamına geliyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!