Bitcoin Haberleri

Ünlü Yazar Kiyosaki, Çok Fazla Bitcoin Aldığını Söyledi!

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, kripto kralı ayı piyasasının derinliklerinde işlem gördüğü için mevcut fiyatlardan daha fazla Bitcoin (BTC) satın aldığını söyledi.

En çok satan yazar, takipçilerine attığı bir tweet’te Bitcoin’e yatırım yapmanın ardındaki tezini açıkladı.

Kiyosaki altcoinlerin aksine BTC’nin, düzenleyicileri sıkıştırmaya karar vermeleri halinde düzenleyicilerin çekicinden kaçabileceğini söyledi.

“S: Bitcoin’e yatırım yapıyor musunuz?
C: Evet yatırım yapıyorum. Bitcoin konusunda çok heyecanlıyım. Neden mi? Çünkü Bitcoin de altın, gümüş ve petrol gibi bir emtia olarak sınıflandırılıyor. Çoğu kripto token bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıyor ve SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) düzenlemeleri bunların çoğunu ezip geçecek. Ben daha fazla BTC satın alıyorum.”

bitcoin haberleri

Bitcoin’in artışı borsa çöküşüyle tetiklenecek

BTC boğası değerli metal piyasaları konusunda da iyimser. Hem altın hem de gümüş için 2023 yılında sırasıyla %108 ve %213’lük bir artış öngörüyor ve bu artışın potansiyel olarak bir borsa çöküşüyle tetikleneceğini söyledi.

“1972 yılında altın meraklısı oldum. Vietnam’da düşman hatlarının gerisinde uçan bir deniz pilotuydum ve maden düşmanların elinde olduğu için altını indirimli almayı umuyordum. Altın fiyatının dünyanın her yerinde aynı olduğunu öğrendim. 2023’te gümüşün 75 dolara, altının ise 3.800 dolara çıkacağını tahmin ediyorum…

1964’te gümüş delisi oldum. Bir on sente bakıyordum ve kenarında bakır bir renk gördüm. Henüz 17 yaşındaydım ama paramızla kazıklandığımızı biliyordum. O zamanlar ABD hükümetinin sahte paranın altın ve gümüşü kovduğunu söyleyen Gresham Yasası’nı ihlal ettiğini bilmiyordum.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!