Bitcoin Haberleri

Analist PlanB: Bitcoin, “Tarihsel Olarak” Yeni Boğa Hareketleri Devam Ediyor!

Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin‘in (BTC) tarihi bir boğa koşusunu tetikleyen önemli bir direnç noktasını aşma noktasında olduğunu belirtti.

PlanB adlı kripto para stratejisti, piyasa değeri bakımından en büyük dijital varlık olan Bitcoin’in, şu anda 29.500 $ olan iki yıllık gerçekleşen fiyatını aşmasını dört gözle beklediğini paylaştı.

Gerçekleşen fiyat metriği, her bir jetonun değerini, o jetonun satın alındığı fiyatla çarpıp dolaşımdaki jeton miktarına bölerek hesaplar.

Bu stratejist, üç ay önce paylaştığı bir videoda, boğa piyasalarında Bitcoin’in fiyatının genellikle tüm gerçekleşen fiyatların üstünde olduğunu belirtti. BTC’nin, bir boğa piyasasının başlangıcını gösteren tarihi bir modeli “her zaman” oluşturduğunu ifade etti.

“Boğa piyasalarında, yani Bitcoin fiyatı 2017, 2013, 2011 ve 2021’deki tüm gerçekleşen fiyatların üzerindeydi. Ayı piyasalarında, Bitcoin’in fiyatı tüm gerçekleşen fiyatların altında…

En ilginç olanı ise, Bitcoin’in son dönemde Ocak ayında yükselişi… kısa vadede sahip olanların beş aylık gerçekleşen fiyat ve siyah çizgiyi geçip iki yıllık gerçekleşen fiyata doğru ilerlemesi, ki bu durum tarihsel olarak her zaman boğa piyasasının başladığının bir işaretidir.”

btc1 1

Analiste göre, Bitcoin geçen hafta zaten bir boğa piyasasının ilk evresine giriş yapmıştı.

Bitcoin, son 24 saatte %4’ten fazla artışla 28.147 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!