Ethereum Analizleri

Analist Merten, Ethereum Fiyat Hedefini Açıkladı!

Popüler bir analist Ethereum (ETH) sahiplerine korkunç bir uyarıda bulunarak, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto için destansı bir çöküşün gelebileceğini söyledi.

Yeni bir videoda kripto stratejisti Nicholas Merten; YouTube abonelerine Ethereum’un dolabında, ETH’nin şu anki fiyatı olan 1.220 $’dan değerinin %75’ini kaybedebileceğini görebilecek büyük iskeletler olduğunu söyledi.

“ETH için hedef aralığımız 300 ila 500 dolar civarında. Orada uzun süre kalacağını sanmıyorum ancak şu anda Ethereum için DeFi (merkezi olmayan finans) ekosisteminde potansiyel olarak gerçekleşebilecek 1,5 milyar doların üzerinde kümülatif likidasyondan oluşan büyük bir iskelet dolabı olduğu gerçeğiyle ilgili.”

Merten, Ethereum’daki DeFi protokollerinin likidasyon seviyelerini gösteren bir grafik paylaştı. Kripto stratejistine göre, ETH’nin belirli bir seviyeye düşmesi halinde bu protokoller büyük bir satış olayını tetikleyecek.

“750 ila 550 dolar civarına yaklaşmaya başlarsak, Ethereum piyasasında satış yönlü baskının basamaklı bir etkisini görmeye başlayacaksınız… ETH açısından bakmak isterseniz, bizi aşağı çekme riski taşıyan ve ETH’nin fiyatının 750 ila 550 dolardan hızla 300 dolara düşmesi için bu ek satış yönlü baskıya neden olan bir milyondan fazla ETH’den bahsediyoruz.”

ethereum analiz
kaynak: nicholas merten/youtube

Merten’e göre ETH’nin 300 dolara düşmesi, Ethereum’un 2018 kripto ayı piyasası sırasında yaşadığı büyük düzeltmeyle kıyaslanabilir.

“Tarihi tekrarlarsak makro ortamı dikkate bile almadan sadece tarihi tekrarlarsak, bu bizi 300 dolara indirir.”

ethereum analiz
kaynak: nicholas merten/youtube

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!