Ethereum Analizleri

Guy Turner’a Göre Bu İki Katalizör Ethereum’un Fiyatını Yükseltebilir

Coin Bureau’nun sunucusu Guy Turner, Ethereum (ETH) için fiyat artışını tetikleyebilecek iki potansiyel katalizörü belirtiyor.

Turner, yaklaşan iki önemli gelişmenin “ETH’nin değerini artırabileceğini” ifade ediyor.

Turner’a göre, bu önemli gelişmelerden biri proto-danksharding adı verilen bir yükseltme.

“ETH için yaklaşan en önemli gelişme, EIP-4844 yükseltmesi olarak bilinen ve genellikle proto-danksharding olarak adlandırılan bir yükseltmedir. Proto-dank sharding’in önemi, ETH’nin merkezi bilgisayar sistemlerine benzer bir ölçeklenebilirlik seviyesine ulaşmasını sağlamasıdır. Bu, Ethereum’un veri kullanılabilirliği ile ilgili ölçeklenebilirlik sorununu çözerek gerçekleştirilecektir…

Proto-danksharding, ETH blok zincirinde özel veri parçalarının oluşmasını sağlar. Bu veri parçaları, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini artırmak, işlem ücretlerini azaltmak ve katman-2 hızlarını yükseltmek için gereken işlem verilerini daha kullanılabilir hale getirir.”

ethereum haberleri

Coin Bureau sunucusu, Ethereum için yaklaşan diğer önemli gelişmenin gizlilik artırma çabası olduğunu belirtiyor.

“Proto-danksharding’e ek olarak, ETH geliştiricileri görünüşe göre gizliliğe büyük önem veriyorlar.

Ocak ayında [Ethereum’un kurucusu] Vitalik [Buterin], Ethereum ekosistemindeki “en büyük zorluklardan biri” olarak gizliliği tanımladığı ve çözüm olarak gizli adresleri önerdiği bir blog yazısı yazdı.

Nisan ayında, ETH staking ile ilgili gizlilik endişeleri nedeniyle Ethereum’daki gizlilik konusu tekrar gündeme geldi.

telegram 12

Geçen ay Vitalik, başka bir blog yazısında gizliliğin “Ethereum’un uygulaması gereken üç dönüşümden biri olduğunu, aksi takdirde başarısız olacağını” belirtti.

Kurumsal yatırımcıların gizliliği herkesten daha çok talep ettiğini göz önünde bulundurduğunuzda, gizliliğe bu kadar odaklanmanın şaşırtıcı olmadığını görürsünüz. Ve Shappella yükseltmesinin ETH’ye olan kurumsal ilgiyi artırdığını unutmayın.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!