Bitcoin Analizleri

Analist Kevin Svenson, Bitcoin Hedefini Açıkladı!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) için büyük bir değişim olabileceğini söyledi.

Yeni bir videoda kripto analisti Kevin Svenson, Twitter takipçilerine Bitcoin için şu anda bir yükseliş makro değişiminin gerçekleştiğini söyledi.

“Şu anda BTC tarihindeki en büyük düşen takozu kırıyoruz. Bu 2021’den 2022’ye ve 2023’e kadar uzanıyor… Kırılmaya başlıyoruz. Elbette bu trend çizgisinin üzerinde bazı günlük ve haftalık kapanışlar yapmamız gerekiyor ancak bu BTC fiyatı için büyük bir paradigma değişikliği olabilir. Bu konudaki en ilginç nokta ise, hedef için düşen kama ölçümünü alıp bunu kırılma bölgesine getirdiğinizde 50.000 doları aşıyor olması.

Ders kitabında da böyle yazıyor… Bitcoin tarihindeki en büyük düşen takozun hedefi 50.000 Dolar.”

bitcoin analiz
Kaynak: Kevin Svenson/YouTube

Bitcoin’in 50.000$’a ulaşması uzun zaman alacak

Düşen kama formasyonu geleneksel olarak, bir varlık teyit edilmiş bir kırılmanın ardından düşüş trendinde daha yüksek bir tepe noktasına ulaştığında trendin tersine döndüğünü gösteren bir yükseliş formasyonudur.

Yeni bir YouTube videosunda Svenson, BTC’nin 50.000 $’a yükselmesini hemen gerçekleşebilecek bir şey olarak görmediğini vurguladı.

“Bitcoin’in oraya ulaşması muhtemelen uzun zaman alacak ve 50.000 $ gibi fiyatlar söylemek çoğu insana tamamen saçma geliyor. Ancak BTC genellikle böyle yapar. Genellikle yapacağını düşünmediğiniz şeyi yapar.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin, Svenson’un diyagonal direncinin oldukça üzerinde, 22,801$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!