Bitcoin Analizleri

Popüler Analist Bitcoin’in Değerinde Büyük Düşüş Öngörüyor!

Popüler bir kripto analisti ve yatırımcısı, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki aylarda önemli bir düzeltme hareketi geçireceğine inanıyor.

Smart Contracter, Twitter takipçilerine kripto kralının 2022’nin en düşük seviyesi olan 15.500 $’dan %60’ın üzerinde bir yükseliş göstermesinin ardından Bitcoin’in büyük bir geri çekilme yaşayabileceğini söyledi.

“Günlük grafikteki bu keskin geri çekilmeden sonra, düşük seviyelerden gelen beş dalgalı yükselişin artık tamamlandığından oldukça eminim.

Herkesin küçük küçük parçalara ayrıldığı ve ticareti bırakmayı dilediği 19.000 $ civarına birkaç aylık bir geri çekilme bekliyorum.

BTC’ye 20.000 doların altında uzun vadeli alımlar yapmaktan mutluluk duyacağım.”

bitcoin analiz
Kaynak: Smart Contracter/Twitter

Smart Contracter, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Dalga teorisini kullanır. Teoriye göre, yükselişe geçen bir varlığın beş dalgalı bir yükselişi tamamladıktan sonra geri çekilmesi gerekiyor.

Düzeltmenin ardından kripto stratejisti, Bitcoin’in 30.000 dolara kadar güçlü bir artış göstereceğini öngörüyor.

Bitcoin haber yazıldığı sırada 24,545 dolardan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Boğaların Bitcoin’de kontrolü elde tutması, yükselişe geçiş için önemli

Smart Contracter Bitcoin’de düşüş eğiliminde olsa da; yaygın olarak takip edilen analist Michaël van de Poppe Twitter takipçilerine, boğaların kral kriptoyu önemli bir destek seviyesinin üzerinde tutmayı başarması halinde BTC’nin yukarı doğru gidişatının muhtemelen devam edeceğini söyledi.

Bitcoin, 30.000 $’dan önceki son dirence ulaştıktan sonra düzeltme yapıyor.

Bu kötü değil, normal.

Ben olsam 22.800$’ı önemli bir destek olarak görürdüm ve ardından devam etmek için tekrar daha yüksek dip seviyeleri göreceğiz.”

bitcoin analiz
kaynak: michaël van de poppe/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!