Altcoin Haberleri

Analist Cowen, Altcoinlerden Kaçtığını Söyledi!

Ünlü stratejist Benjamin Cowen, Bitcoin‘in (BTC) öne çıkan kazanç sağlayıcısı olarak kripto varlık sektöründe fonların yeniden dağıtıldığını belirtti.

Cowen, insanların altcoinlerden vazgeçip “mavi çip” kripto varlığı olan Bitcoin’e yönelmesiyle Bitcoin hakimiyetinin arttığını ifade etti.

altcoin haberleri

Cowen’e göre, insanlar kripto paralarını Bitcoin’e yönlendirirken, Ethereum (ETH) bile Bitcoin karşısında değer kaybediyor.

“Altcoin piyasası yeterince likit değil ve insanlar, Bitcoin hakimiyetini artıran mavi çiplerin görece güvenliğine yöneliyor…

Altcoin piyasası, ETH ve Bitcoin’den kaynaklarını çekiyor. Teorik olarak, ETH de Bitcoin’den kaynak sızdırıyor. Hakimiyet artarken, altcoin piyasası likiditeyi feda ederek Bitcoin/ABD doları değerini yükseltir.

Bir noktada, altcoin piyasasının likiditesi Bitcoin fiyatını artırmaya yetmez… Bitcoin düşerken, altcoin piyasası daha da zarar görür.”

Ünlü kripto analisti, mevcut hakim makroekonomik ortam nedeniyle Bitcoin’in şu anda altcoinlerden daha cazip olduğunu söyledi.

“Aslında, düşük likiditeli varlıklardan gelen bu likiditenin, yüksek likiditeli varlıkların görece güvenliğini arayan bir dinamiği var, değil mi?

Çünkü ekonomik belirsizlik dönemlerinde, ki her zaman belirsizlik vardır. Fakat ters getiri eğrisi, yüksek enflasyon, 40 yıldır görmediğimiz kadar sert bir Federal Rezerv gibi çok sayıda makro konunun olduğu bu dönemlerde, insanlar bu varlık sınıfı içinde mavi çiplerin görece güvenliğini arayacaklar…

Kripto dünyasında olmayan insanlar, Bitcoin’e mavi çip deme fikrini alaycı buluyor, ancak asıl önemli olan, ilgilendiğiniz varlık sınıfı içinde mavi çipin ne olduğudur, değil mi? Ve kripto dünyasında, bu Bitcoin’dir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!