Kripto Para Haberleri

Kripto Dostu DBS Bank, Dijital Yuan’ı Piyasaya Sürüyor

Kripto dostu bir banka olan DBS Bank, Singapur hükümeti tarafından kurulmuştur ve şimdi Çin yuanının dijital bir versiyonunu, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ödemeleri için piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

DBS Bank’ın yeni bir basın açıklamasına göre, bankanın Çin şubesi, anakaradaki işletmelerin CBDC ödemelerini kabul etmelerine olanak sağlayacak bir sistem başlatmayı planlıyor.

DBS Bank, “Bugün, Çin’deki ilk yabancı bankalardan biri olarak bir e-CNY ticari tahsilat çözümü başlattığımızı ve bir müşteri için e-CNY işlemi gerçekleştirdiğimizi duyuruyoruz. Bu çözüm, DBS China’nın kurumsal müşterilerinin, Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBDC) olan e-CNY ile ödemelerini almasını ve e-CNY’nin doğrudan kendi CNY banka mevduat hesaplarına otomatik olarak ödenmesini sağlar” dedi.

dijital yuan 1

DBS Bank’ın Çin’deki CEO’su Ginger Cheng, otomatik ödeme yönteminin mevcut ödeme sistemlerine entegrasyonunun, işletmeleri dijital bir geleceğe hazırlayabileceğini belirtiyor.

Cheng, “Müşterilerimizin mevcut ödeme sistemlerine bir CBDC tahsilat ve mutabakat yöntemi entegre ederek, işletmelerin Çin’deki tüketicilerin günlük faaliyetleri için e-CNY kullanılan dijital bir gelecekte konumlandırılmasına yardımcı olacağız. Bu, Çin’in finansal piyasa inovasyonunun gelişimini aktif olarak desteklerken, müşterilerimiz için bankacılık deneyimini keyifli hale getirme taahhüdümüzü gösteriyor” dedi.

Cheng, Shenzhen’deki bir yemek şirketi olan bir işletme için ilk başarılı işlemin yeni ödeme sistemi kullanılarak tamamlandığını belirtti.

Dijital yuan, Nisan 2020’de ilk kez piyasaya sürüldü ve o zamandan beri istikrarlı bir büyüme gösterdi. Aralık 2022 itibariyle, dolaşımda 13,6 milyardan fazla e-CNY jetonu bulunmaktadır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!