Altcoin Haberleri

ABD Düzenleyicisi Tether’e 41.000.000 $ Para Cezası Verdi – İşte Nedeni!

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Tether (USDT) arkasındaki kuruluşlara 41 milyon dolar ceza ödemesini emrediyor.

Yeni bir basın açıklamasına göre CFTC, Tether Holdings Limited, Tether Limited, Tether Operations Limited ve Tether International Limited’i USDT ile ilgili “doğru olmayan veya yanıltıcı beyanlar ve materyal ihmalleri” yapmakla suçladı.

USDT, ABD dolarına sabitlendi ve Tether, dolar ve euro da dahil olmak üzere karşılık gelen fiat varlıkları tarafından tamamen desteklendiğini iddia ediyor.

tether

Açıklamaya göre düzenleyici, 2016 ile 2018 arasındaki 26 ayı inceledi ve Tether’in incelenen günlerin %27,6’sında USDT’yi tam olarak desteklemek için yalnızca yeterli rezervine sahip olduğunu tespit etti.

“Aslında Tether rezervleri çoğu zaman ‘tam desteklenmedi’. Emir ayrıca, Tether’in teminatsız alacakları ve itibari olmayan varlıkları rezervlerine dahil ettiğini ifşa etmediğini ve Tether’in “her zaman %100 rezerv” tuttuğunu göstermek için rutin, profesyonel denetimlerden geçeceğini yanlış bir şekilde beyan ettiğini tespit eder. Tether rezervleri denetlenmemiş olsa da.”

“Emir ayrıca, temsil edildiği gibi tüm USDT token rezervlerini ABD doları cinsinden tutmak yerine, Tether’in rezervleri içeren fonları tutmak için düzenlemeye tabi olmayan kuruluşlara ve belirli üçüncü taraflara güvendiğini; Bitfinex’in operasyonel ve müşteri fonlarıyla birlikte gelen yedek fonlar; ve fiat dışı finansal ürünlerde tutulan rezervler. Emir ayrıca, Tether ve Bitfinex’in birleşik varlıklarının, herhangi bir anlaşma veya sözleşmeyle belgelenmemiş en az 29 düzenleme de dahil olmak üzere üçüncü taraflarca tutulan fonları içerdiğini ve Tether’in Bitfinex’e yanıt vermek için yardıma ihtiyaç duyduğu zamanlar da dahil olmak üzere Tether rezerv fonlarını Bitfinex’e aktardığını tespit ediyor. bir ‘likidite krizi’.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!