Kripto Para Haberleri

Senatör Warren, Kripto Varlıklarında Yasadışı Faaliyetleri Engellemeyi Amaçlıyor!

Senatör Elizabeth Warren, kuruluşların terörizm de dahil olmak üzere yasadışı faaliyetlerini finanse edebilmek adına kripto için yeni bir düzenleme kampanyasına öncülük ediyor.

Massachusetts Demokratı kısa bir süre önce, kripto para aklama ve diğer yasadışı planları engellemeyi amaçladığını söylediği iki partili bir yasa tasarısını açıkladı.

“Haydut uluslar, oligarklar ve uyuşturucu baronları milyarları aklamak, yaptırımlardan kaçmak ve terörizmi finanse etmek için kripto kullanıyorlar. İki partili yasa tasarım, kripto para aklama boşluklarını kapatmaya ve ulusal güvenliğimizi korumaya yardımcı olacak sağduyulu kuralları uygulamaya koyuyor.”

ABD Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağı’nı (FinCEN) dijital varlık endüstrisi için kılavuzlar yayınlamaya çağıran tasarı; kötü aktörlerin varlıklarını suç aracı olarak kullanmasını zorlaştırmayı amaçlayan düzenlemeler getirmeyi hedefliyor.

kripto para haberleri

Büyük kripto işlemlerinin ilgili makamlara bildirme zorunluluğu amaçlanıyor

Warren tarafından önerilen kurallardan biri, ABD dışında 10.000 dolardan büyük işlemlere katılan Amerikan vatandaşlarının, ilgili makamlara bildirilmesini zorunlu hale getirmesini amaçlıyor.

“Bu Yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en geç 120 gün içinde, Mali Suçları Uygulama Ağı, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bir veya daha fazla hesap aracılığıyla dijital varlıklarda 10.000 $ ‘dan daha büyük bir değere sahip bir işlem yapan Amerika Birleşik Devletleri kişilerinin bir rapor sunmasını gerektiren bir kural yayınlayacaktır.”

Tasarı ayrıca FinCEN’den barındırılmayan kripto cüzdanlarını, kripto madencilerini ve düğüm doğrulayıcılarını düzenlemelere tabi para hizmeti işletmeleri olarak sınıflandırmasını istemektedir.

“Mali Suçları Uygulama Ağı; üçüncü taraf işlemlerini doğrulamak, güvence altına almak için hareket edebilen saklama ve barındırılmayan cüzdan sağlayıcılarını, para madencilerini, doğrulayıcıları veya diğer düğümleri, MEV [maksimum çıkarılan değer] arayanlar dahil olmak üzere bağımsız ağ katılımcılarını ve ağ protokolleri üzerinde kontrolü olan diğer doğrulayıcıları para hizmeti işletmeleri olarak sınıflandıran bir kural yayınlayacaktır.”

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!