Altcoin Haberleri

1 Milyar XRP Harekete Geçti: Bu Ne Anlama Geliyor?

XRP’nin yaklaşık 690 milyon dolarlık bir değerinin hareketliliği gözlemlendi. Fakat bu hareketlilik neye işaret ediyor?

Balina blockchain izleme servislerinin önde gelenlerinden Whale Alert, yakın zamanda 1 milyar XRP‘nin cüzdanlar arasında transfer edildiğini raporladı.

Bu hareketlilik, bu büyük transferin neden yapıldığına dair soruları beraberinde getiriyor.

1 Milyar XRP Hareket Etti

Whale Alert, son 24 saat içerisinde toplamda 4 ayrı işlemde 1 milyar XRP‘nin taşındığını ortaya çıkardı. İşlemler parçalara bölünerek şu şekilde gerçekleştirildi:

400.000.000 XRP
100.000.000 XRP
400.000.000 XRP
100.000.000 XRP

Son 24 saat içerisinde gerçekleştirilen bu 1 milyar XRP’lik transferin toplam değeri 690 milyon dolar seviyesine ulaştı.

xrp 1
kaynak: telegram

Her Şey Kontrol Altında

Whale Alert, söz konusu işlemlerin Ripple Labs‘in emanet cüzdanlarından yapıldığını ve bunun her ay düzenli olarak yapılan rutin işlemler arasında yer aldığını belirtti.

Bilindiği gibi Ripple Labs, 55 milyar XRP‘lik rezervlerini kriptografik olarak güvenli emanet hesaplarına transfer etmiş ve her ay satışa sunulabilecek maksimum XRP miktarını sınırlamıştı. Şu anda, Ripple Labs’in aylık satış sınırı 1 milyar XRP olarak belirlendi. Satılmayan XRP’ler ise yeniden emanet hesabına iade ediliyor.

Örneğin, Ripple’ın 2023 yılının ilk çeyrek raporunda, şirketin yılın ilk üç ayında toplamda 361 milyon dolar değerinde XRP sattığı belirtiliyor.

telegram 12

Bu gelişme sonrası Ripple (XRP) fiyatı %2,3’lük bir değer kaybı yaşadı. Ancak bu düşüş, Ripple Labs’in 1 milyar XRP’yi aktif hale getirmesinden kaynaklanmıyor, kripto para piyasasının genel olarak negatif durumundan kaynaklanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!