Altcoin Haberleri

Serum (SRM) Bir Haftada %130 Yükseliş Yaşadı!

Düşük hacimli Solana (SOL) tabanlı altcoin Serum, Bitcoin (BTC) 21.000 $ seviyesini yeniden kazanırken geçen hafta değerini iki katından fazla artırdı.

Merkezi olmayan borsa (DEX) platformu Serum (SRM), büyük ölçüde güvendiği kripto borsası FTX’in çöküşünden muzdarip olduktan sonra son yedi gün içinde %130 artış gösterdi.

FTX’in yeniden başlama haberi Serum’u uçurdu

The Wall Street Journal tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, gözden düşen kurucusu Sam Bankman-Fried’ın istifa etmesinin ardından geçen yıl FTX’in CEO’luğunu devralan John Ray III, FTX’in kripto borsası işini yeniden başlatmasının mümkün olduğunu söyledi.

Bir iflas uzmanı olan Ray, Wall Street Journal’a verdiği demeçte FTX.com’u yeniden canlandırma olasılığını araştıracak bir görev gücü oluşturduğunu söyledi.

Olası yeniden başlatma haberi SRM’yi uçurdu ve 14 Ocak’ta yedi günün en düşük seviyesi olan 0,19 dolardan sadece iki gün sonra 0,55 dolarlık yerel bir zirveye çıktı. Kripto varlık o zamandan beri istikrar kazandı ve haberin yazıldığı sırada 0,425 dolardan işlem görüyor, bu da gün içinde %6,5’lik bir düşüş anlamına geliyor. SRM güncel fiyatını görmek için tıklayın.

serum haberleri

Geçtiğimiz Kasım ayında FTX ekosisteminin dağılması SRM’nin fiyatını büyük ölçüde etkiledi ve 0,82 dolardan 0,18 dolara kadar düşmesine neden oldu.

O dönemde Serum, FTX’in çöküşünün protokol programının feshedilmesine neden olduğunu ve DEX Jupiter Exchange ve likidite sağlayıcısı Raydium (RAY) gibi ona bağlı projeleri güvenlik eksikliği nedeniyle diğer blok zincirlerine geçmeye zorladığını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!