Kripto Para Haberleri

SEC, Bitcoin Boğası Michael Saylor Hakkındaki Şikayeti Reddetti!

Yeni bir başvuru ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunuldu; Bu başvuru, popüler Bitcoin (BTC) boğası ile ilgili açılan bir hukuk davasında Michael Saylor’ın lehine karar verildiğini ortaya çıkardı.

SEC belgelerine göre, Columbia Bölgesi Başsavcılığı, Saylor’u Ağustos ayında Sahte Talepler Yasası’nı ihlal etmek ve kişisel gelir vergisini ödememekle suçlayarak bir sivil şikayette bulunmuştu ve bu karar mahkeme tarafından Saylor’a verildi.

MicroStrategy’nin de davalı olarak gösterildiği sivil şikâyette, Bitcoin’in en büyük kurumsal sahibinin Saylor ile birlikte BTC ateşleyicisinin vergi ödemelerinden kaçmak için komplo kurduğu iddia ediliyor.

sec haberleri

SEC başvurusu, MicroStrategy’nin başkan yardımcısı tarafından imzalandı

SEC başvurusu, MicroStrategy kıdemli başkan yardımcısı ve genel danışman W. Ming Shao tarafından imzalandı ve iddialara ilişkin ayrıntıları içermektedir.

“Bölge’nin şikayeti, diğer yardımların yanı sıra, Bay Saylor’un birkaç yıl boyunca Bölge’ye kişisel gelir vergilerini ödemediği iddiasıyla Bölge’nin Sahte İddialar Yasası uyarınca para cezası, faiz ve üç misli tazminat talep ediyordu.”

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında, davalılar şikayetin reddedilmesi için bir dilekçe sundular ve konu mahkemeye taşındı.

Ancak, 28 Şubat tarihinde alınan kararda, mahkeme hem MicroStrategy’nin hem de Michael Saylor’un Sahte İddialar Yasası’nı ihlal ettiği suçlamalarını reddetti. Bu karar, şikayetin haksız olduğuna dair bir kanıt olarak kabul edilebilir.

“Mahkeme, Davalıların şikâyeti reddetme talebini karara bağlayarak, Bay Saylor ve MicroStrategy’nin Bölgenin Sahte İddialar Yasasını ihlal etmek için komplo kurduğunu iddia eden MicroStrategy’ye yönelik tek iddiayı ve Bay Saylor’un Bölgenin Sahte İddialar Yasasını ihlal ettiğini iddia eden Bay Saylor’a yönelik iddiayı reddetti.”

Ancak, Saylor’a yönelik vergi sahtekarlığı iddiası hala geçerliliğini koruyor.

telegram 12

“Mahkeme, Bay Saylor’un kişisel gelir vergilerini, faizlerini ve cezalarını ödemediği yönündeki iddiaları reddetmedi. Davayla ilgili olarak 10 Mart 2023 tarihinde bir durum konferansı yapılması planlanmaktadır. Bu konunun nihai sonucu şu anda belirlenebilir değildir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!