Altcoin Analizleri

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: İzlenmesi Gereken Kritik Değerler

Yakın zamanda ortaya çıkan XRP fiyat tahminlerine taze bir bakış getiriyoruz.

Son çeyrek içerisinde Ripple (XRP) değeri volatil bir grafik çizdi. Geçtiğimiz Temmuz ayında Ripple, SEC ile yaşadığı hukuki çekişmeyi kazanarak önemli bir galibiyet elde etmiş ve XRP, değerini neredeyse iki katına çıkararak 0,94 dolara ulaşmıştı.

xrp 22
kaynak: coingecko

Bu artışa, davaya liderlik eden Yargıç Analisa Torres’in Ripple’ın ikincil piyasalarda yaptığı XRP satışlarının menkul kıymet sayılmayacağına dair verdiği karar sebep oldu. Bu hüküm, XRP’yi ve SEC tarafından menkul kıymet olarak değerlendirilen diğer kripto paraları da içine alarak piyasadaki genel yükselişi harekete geçirdi.

Fakat ne yazık ki XRP, bu artış trendini devam ettiremedi ve düşüşe geçti. Temmuz ayında elde ettiği kazançların çoğunu kaybeden XRP, şu an 0,50 dolar seviyelerinde işlem görmekte.

Uzmanlar ise yaptıkları cesur fiyat tahminleriyle XRP’nin düşüş trendinin uzun sürmeyeceği yönünde fikir beyan ediyor. Bu bağlamda, öne çıkan kripto para analistlerinden biriyle iletişim kurduk ve XRP hakkındaki düşüncelerini aldık.

Ama önce, yakın dönemdeki XRP fiyat tahminlerine kısa bir göz atalım.

Olağanüstü XRP Fiyat Tahminleri

Eylül ayının başlarında, Shannon Thorp’un XRP için ortaya koyduğu 500 dolarlık iddialı fiyat tahminini sizlere duyurmuştuk. Thorp, bu tahminini sınır ötesi ödemeler piyasa değerinin önümüzdeki dört yıl içinde 250 trilyon dolara ulaşabileceği olasılığına dayandırıyor.

Başka bir kripto para analisti olan EGRAG CRYPTO ise XRP için 7 dolarlık daha makul bir tahminde bulunuyor. EGRAG CRYPTO, XRP’nin bu hedefe ulaşırken karşılaşacağı kritik direnç seviyelerinin 0,8 ve 1,3 dolar olduğunu vurguladı.

Şimdi ise, teknik analist ve eğitmen Duo Nine’ın XRP fiyat tahminine detaylı bir şekilde bakalım.

Duo Nine, XRP grafiğinin 2018 yılından bu yana geniş bir bayrak formasyonu içinde olduğunu belirtiyor ve bu formasyonun önümüzdeki yıl kırılma ihtimalini dile getiriyor. Duo Nine bu konuda şöyle demekte:

“XRP 2018 yılından itibaren büyük bir bayrak formasyonu geliştirdi ve bu formasyonun 2024 yılında kırılması olası. Bayrağın kırılması ve XRP’nin yeni bir zirve yapabilmesi için fiyatın 1,3 dolar seviyesine çıkması gerekmekte. Bu süreçte karşılaşılacak anahtar direnç seviyeleri ise 0,87 dolar, 2 dolar ve 3,3 dolar (ATH).”

XRP’nin mevcut eğilimi yükselişte ve fiyatı, bu geniş üçgenin alt sınırında bir artış gösteriyor. XRP, mevcut destek seviyesi olan 0,45 doların üzerinde olduğu sürece boğa piyasası hakim.

xrp 33
kaynak: tradingview

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!