Bitcoin Haberleri

Milyarder Mike Novogratz, Bitcoin’in Patlayacağını Söyledi!

Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin (BTC) için kral kriptonun değerini daha önce hiç görülmemiş yüksekliklere çıkarabilecek meteorik bir yükseliş öngördü.

Bitcoin büyük fiyat hedefine ulaşabilir

Bitcoin’in 2025 yılına kadar 500.000 $’a ulaşacağını tahmin ettiğini hatırlatan Novogratz, yeni bir Bloomberg röportajında BTC’nin hala büyük fiyat hedefine ulaşabileceğine inandığını söyledi ancak makroekonomik koşullar değiştiği için bunun başlangıçta beklediğinden daha fazla zaman alacağını da belirtti.

“İlk beş yıl içinde değil, nedenini söyleyeyim. Meydana gelen en büyük değişiklik ve Bitcoin’in 69.000 $’dan 20.000 $’lara düşmesinin nedeni [Federal Rezerv Başkanı] Jay Powell’ın merkez bankacılığı süper güçlerini bulmaya karar vermesi ve faiz oranlarını %0’dan %4+’ya çıkaran bir dizi faiz artışıyla enflasyonu kafasına vurmaya başlamasıdır.

Bu kadar basit. Bu yüzden tüm köpüklü varlıklar, ‘enflasyondan korunma’ amaçlı büyüme varlıkları düştü çünkü enflasyonu kafasına vurma sürecindeyiz…

Kriptonun düşmesinin ana nedeni budur.”

bitcoin haberleri

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 17.041 $’dan işlem görürken, Novogratz’ın hedefine doğru bir hareket BTC için %2.834’lük bir yukarı yönlü potansiyele işaret ediyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Novogratz’a göre, dijital varlık kredisi veren BlockFi ve Celsius gibi firmaların yanı sıra kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in çöküşünün neden olduğu zararın ardından sektör daha güçlü bir şekilde ortaya çıktığında kripto varlıkları sonunda toparlanacak.

“Three Arrows, BlockFi ve Celsius ile kötü yönetilen ya da hileli yönetilen tüm bu şirketler arasında yaşadığımız bu saçmalıkların geri kalanı kesinlikle kriptoya olan genel güvene zarar veriyor.

Ama bu da geçecek. Tarihin tozlu raflarına kaldırılacaklar. Ve sektörün kendisi de dersler çıkararak daha güçlü bir şekilde ortaya çıkacak. Ve fiyatların yeniden yükselişe geçtiğini göreceksiniz.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!