Kripto Para Haberleri

Kuzey Koreli Hackerlar Kripto Varlıklarını Çalmak İçin Risk Sermayedarları Gibi Davranıyor!

Kuzey Koreli devlet destekli hacker Lazarus Group’un bir birimi, kripto varlıklarını çalmak için finans ve yatırım firmalarını taklit ediyor.

Güvenlik firması Kaspersky’ye göre, BlueNorOff olarak bilinen grup yasal risk sermayesi ve bankacılık şirketlerininki gibi görünen sahte alan adları oluşturuyor.

“Aktör genellikle kötü amaçlı belgeleri veya yükleri barındırmak için bulut barındırma hizmetleri gibi sahte alan adları kullandı.”

Kripto korsanlarının Japon Piyasalarına yoğun ilgisi var

Bilgisayar korsanlarının taklit ettiği şirketlerin çoğunlukla Japonya’da yerleşik olması ve aralarında Beyond Next Ventures, ANOBAKA, Angel Bridge, ABF Capital, Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Mitsubishi UFJ Financial Group ve Z Venture gibi şirketlerin bulunması BlueNorOff’un Japon finans kuruluşlarına olan ilgisini gösteriyor.

“Şirketlerin çoğunun Japon şirketleri olması, aktörün Japon piyasalarına yoğun bir ilgi duyduğunu gösteriyor.”

kripto para haberleri

Siber güvenlik şirketi, BlueNorOff’un kurbanlarından birinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli bir ev finansmanı şirketi gibi göründüğünü söyledi. Kaspersky, bulaşmanın Japonca dosya adına sahip bir zararlı yazılım aracılığıyla yapıldığını ve bunun da hedefin Japonca okuyabildiğini gösterdiğini söyledi.

“Alan adı ve tuzak belgelere dayanarak; düşük bir güvenle, Japonya’daki kuruluşların bu grubun radarında olduğunu varsayıyoruz. Bir PowerPoint örneğinde, aktörün bir Japon risk sermayesi şirketinden yararlandığını gözlemledik.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!