Kripto Para Haberleri

Arthur Hayes, Bir Katalizörün Kripto Piyasasını Yeniden Ateşleyebileceğini Söyledi

BitMEX’in kripto para borsası kurucu ortağı Arthur Hayes, dijital varlık piyasasını harekete geçirebilecek potansiyel bir senaryoyu aktarıyor.

Hayes, son blog yazısında, Çin’in, ABD’nin dijital varlıklara karşı soğuk tutum sergilediği bir dönemde, kendi vatandaşlarına kripto para yatırımı yapma olanağı sunabileceğini dile getiriyor.

BitMEX’in kurucu partneri Hayes’e göre, Çinli yatırımcıların bu sürece dahil olması, kripto para piyasasında bir canlanmayı başlatabilir.

“Çinli kripto para yatırımcılarının, Hong Kong’un finansal kanalları vasıtasıyla sahneye geri dönüşü, piyasayı yeniden harekete geçirecek ve bu durum, Amerikan kitlesel varlıklarının fiili olarak dışlanmasına neden olacak.”

arthur hayes

Hayes, dünyanın ikinci en büyük ekonomisinin olası zayıflamasının para politikasını genişleteceğini ve bu durumun bir kısmı kaynakların kripto para piyasasına yönelmesine yol açacağını belirtiyor.

“Çin ekonomisinin büyüme hızı ne kadar azalırsa, kredi sağlama oranı o kadar artacak. Bunu takiben, para birimi değer kaybedecek, sermayenin ‘kaçabileceği’ uygun yollar sağlanacak ve nihayetinde, kripto para piyasalarına bir canlanma getirmek için gereken kıvılcım verilecek.”

Hayes, Çin’in, ülkenin Batı’daki varlık miktarını düşürerek, Bitcoin yatırımcılarına sonuçta avantaj sağlayacağını düşünüyor.

“Çin’in para birimini zayıflatması ve sadık vatandaşlarına Bitcoin türevleri satın almak için izin vermesi, ülkenin Batı’daki resmi para birimi varlıklarını azaltıyor. Çin, ABD Hazine bonolarını satın almak veya ABD Doları cinsinden varlıkları tutmak için ne kadar az hevesli olursa, ABD’nin vatandaşlarının sermayesinin ayrılmasını engellemek için o kadar çok çaba sarf etmesi gerekecek… Çin’in gelecekteki borçları tehlikede. Bu durum, Lord Satoshi’nin sadık takipçilerine muazzam kazanımlar sağlaması gereken bir domino etkisidir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!