Bitcoin Haberleri

Kripto Analisti Justin Bennett’e Göre Bitcoin için %30 Ralli Gerçekleşebilir!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC) için büyük bir rallinin önümüzdeki günlerde çok olası bir senaryo olduğunu söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda Bennett, BTC’nin tarihi fiyat hareketindeki kalıplara bir göz atıyor ve piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için %20-30’luk bir rallinin yaklaştığını gösterdiğini söylüyor.

Bennett, 2021’in başlarından bu yana, Bitcoin ne zaman büyük bir fiyat düşüşü görse, ralliden sonraki günlerde veya haftalarda genellikle bu noktanın altına düştüğünü söylüyor. Ona göre, BTC bu sürecin dalgalanmaya hazır olduğu aşamada olabilir.

“2021’in başından beri, tasfiye fitilinin altına düştüğümüz yeri görebiliyorsunuz, sonra daha yükseğe hareket ediyoruz. Her seferinde bu meydana geldi. Bitcoin için ortalama hareket yaklaşık %63’tür, yani tüm bu hareketlerin ortalamasını alırsanız yaklaşık %63’tür. En küçüğü [Nisan ayında] buradaydı ve bu yaklaşık %27 idi…

Burada neyin olası olduğuna dair bir fikir edinmek için geçmiş fiyat hareketini kullanırsak ve burada en düşükten 40.000$’a bakarsak… %27 civarındaki en küçük hareket gibi bir şeyi elde edersek, bu, piyasayı buraya 50.000$’a getirir, ve bu aslında çok mantıklı çünkü biliyoruz ki 50.000 ile 53.000 dolar arasındaki bu alanın önemli olması muhtemel.”

bitcoin
kaynak: justin bennett/youtube

Bennett, 50.000 ila 53.000 $ arasında bir fiyatın, satıcıların bu aralığı direnç olarak savunacakları göz önüne alındığında, bir yardım rallisi hedefi olarak en mantıklı olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in önce 45.600 dolarlık işareti kırarak rallisini başlatması gerektiğini söylüyor.

“BTC’den daha fazla konsolidasyon.

Hâlâ önümüzdeki birkaç hafta içinde 45.600 dolara ve potansiyel olarak 50.000-53.000 dolara bir hareket bekliyorum.”

telegram 12
image 1
Kaynak: Justin Bennett/Twitter

Bitcoin yazı yazarken, yedi günün en düşük seviyesi olan 40.683$’dan %6 artışla 43.120$’dan el değiştiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!