Bitcoin Haberleri

Popüler Analist, Bitcoin’in Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Giden Gerçekçi Fiyat Yolunu Açıkladı!

Mayıs 2021’deki çöküşü doğru bir şekilde adlandırmasıyla tanınan yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerini izlemesi için gerçekçi bir fiyat yolu belirliyor.

Dave the Wave olarak bilinen analist, 2023’ün sonunda 70.000 dolar seviyesini kırmadan önce Bitcoin’in önümüzdeki bir yıl boyunca ortalıkta dolanacağı potansiyel bir senaryo öngördüğünü söylüyor.

“Bitcoin ileriye gidiyor, böyle bir şey beni şaşırtmaz…”

image 2
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Dave the Wave’in grafiğine dayanarak, BTC’nin 2024 yılının Mayıs veya Haziran aylarında veya bundan yaklaşık iki yıl sonra 200.000 $ civarında bir döngü zirvesine ulaşabileceğine inanıyor.

Yakın vadede, kıdemli kripto analisti, Bitcoin’in şu anda bir dip oluşturmak için çalıştığını söylüyor. Dave the Wave, BTC’nin mevcut fiyat hareketini, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamadan sıçramadan önce azalan bir üçgen modelinden ayrıldığı 2018 ile karşılaştırıyor.

Karşılaştırmaya göre, BTC zaten dibe vurma ve destek bulma sürecinde olabilir.

“Grafikten uzaklaşmaya ve haftalık Bitcoin gibi bir şeye bakmanıza yardımcı oluyor.

Karşılaştırma her şey değildir, ama hiçbir şey de değildir. Geçilmesi gereken bir şey…”

image 1
Kaynak: D ave the Wave/Twitter

Dave the Wave, aylık grafikte hareketli ortalama yakınsama sapmasını (MACD) de takip ediyor. Kripto analistine göre, trend dönüşlerini tespit etmek için kullanılan MACD, ay sonuna kadar bir destek alanına ulaşabilir.

Buna ek olarak BTC, 2014 ve 2018 ayı piyasalarında Bitcoin’in dibe vurduğu bir alan olan 0.382’lik kilit Fibonacci seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

“*Bu metriğe* dayanarak, neredeyse sonsuza kadar iyi bir etki için kullandığım aylık MACD’nin logaritmik versiyonu, Bitcoin düşük seviyesi oldukça iyi görünüyor.”

image
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Yazma sırasında, Bitcoin şu anda 30,262 $ olarak fiyatlandırılıyor ve son yedi gün içinde çoğunlukla yatay işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!