Bitcoin Analizleri

Ünlü Analist, 2018’de Bitcoin’in Yeni Ayı Piyasası Diplerine Hazırlandığını Söyledi!

Bitcoin’in (BTC) 2018’deki dip seviyesini doğru tespit eden bir kripto analisti, kral kriptonun yeni bir ayı piyasası düşük seviyesini belirleme yolunda başka bir düzeltici hareket için hazırlandığını söyledi.

Ünlü analist Smart Contracter, Twitter takipçilerine Bitcoin’in 15,546 $’lık mevcut ayı piyasasının en düşük seviyesinden yaptığı son rallinin muhtemelen sona ereceğini söyledi.

“Şimdilik BTC’deki bu yükselişin, uzun vadeli bir dip bulacağımız 2023’ün 1. çeyreğine kadar 15.000 doların altında yeni bir dip yapmadan önce düzeltici bir ABC dalgasının parçası olduğuna inanıyorum.”

bitcoin analiz
kaynak: smart contracter

Bitcoin 18.000 $ ‘a doğru son kez koşuyor

Smart Contracter, piyasa katılımcılarının dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Dalga teorisini uygular. Teoriye göre, bir düşüş trendi beş dalgadan oluşur, varlıkta ikinci ve dördüncü dalgalar sırasında kısa sıçramalar görür.

Smart Contracter’ın grafiğine göre, Bitcoin dördüncü dalga sıçramasının son ayağında görünüyor ve 18.000 $ ‘a doğru son bir koşu için hazırlanıyor. Analist, BTC’nin daha sonra beş dalga döngüsünü tamamlamak için düşüş trendini yaklaşık 14.500 $ hedefine kadar sürdüreceğini tahmin ediyor.

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 16,979$’dan işlem görüyor ve bu da BTC’nin Smart Contracter’ın dip hedefine ulaşması durumunda yaklaşık %15’lik bir düşüşe işaret ediyor. BTC güncel fiyatını öğrenmek için tıklayın.

Kripto stratejisti, yükseliş sinyalleri verdiğini söylediği ABD dolar endeksini (DXY) de yakından takip ediyor.

“Bugün DXY’de büyük bir tersine dönüş var, kriptoda yükselişe geçtiyseniz görmek isteyeceğiniz bir şey değil. En iyi senaryoda bile, 108-109 civarına sıçrayacağını ve bunun da kriptoyu muhtemelen aşağı çekeceğini düşünüyorum.”

bitcoin analiz
kaynak: smart contracter

Güçlü bir endeks, yatırımcıların Bitcoin ve hisse senetleri gibi riskli varlıkları ABD doları lehine sattığını gösterdiğinden, yatırımcılar DXY’yi yakından takip ediyor.

telegram 12

Bu arada, Elliott Wave uygulayıcısı Credible, Bitcoin’in 18.000 $’lık direncin üzerine çıkabileceğine inanıyor. Analist, Twitter takipçilerine Bitcoin’in bir saatlik grafikte yükseliş trendinde olduğunu ve büyük bir sıçrama için hazır göründüğünü söyledi.

bitcoin analiz
kaynak: credible

Elliott Dalga teorisine göre, yükseliş trendindeki bir varlık da beş dalgadan geçer. Burada birinci, üçüncü ve beşinci dalgalar yukarı yönlü rallilerdir. Analistin grafiğine bakıldığında, BTC’nin ikinci dalga düzeltici hareketini 16.400 $’da sonlandırdığını ve ardından 18.000 $’ın üzerinde bir üçüncü dalga artışını ateşlediğini görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!