Bitcoin Haberleri

Arthur Hayes’ten 70 Bin Dolarlık Bitcoin Gizemi Açıklaması!

BitMEX’in ünlü kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, kripto para sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hayes, finansal arenada Bitcoin’in yatırım perspektifinin evrimini detaylandırdı.

Arthur Hayes, Bitcoin fiyat beklentisini de paylaştı. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirim politikasının BTC için bir fiyat hareketi oluşturacağını düşünüyor. Fed’in faiz indirimine gitmesi durumunda Bitcoin‘in 70 bin dolarlık bir değere ulaşabileceğini öne sürdü.

bitcoin haberleri

Hayes, Mart ayında da benzer bir BTC değerlendirmesinde bulunmuştu. Fakat bu tahmininin ardından Fed, faizleri üç defa artırdı. BitMEX’in vizyoner kurucusu, Bitcoin’in Mart ayındaki 70.000 dolarlık hedefine ulaşamama sebebini, reel faiz oranları yerine nominal Federal Rezerv (Fed) faiz oranlarının merkeze alınmasına bağlıyor.

Son blog yazısında, piyasa katılımcılarının genelde faiz artışıyla riskli varlıkların değer kaybedeceği yönündeki inancına değinen Hayes, bu dinamiklerin kripto para piyasasında da etkili olduğunu ifade etti.

Korea Blockchain Week’te yaptığı konuşmasını hatırlatan Hayes, yatırımcıların gerçekten pozitif bir getiri beklediğini, bu beklentinin 10 Mart’ta Bitcoin’de boğa dönemini tetiklediğini ve BTC fiyatının neredeyse %29’luk bir yükselme gösterdiğini vurguladı.

BitMEX’in vizyon sahibi kurucusu, 2023’te Bitcoin’in birkaç kez 30 bin dolarlık direnci deneyip gerilediğini, ama hala 20.000 dolarlık önceki zirve değerinin üstünde kaldığını belirtti.

Arthur Hayes son olarak, sıradışı para politikalarının, yükselen devlet borçlarının ve değişken ekonomik koşulların BTC’nin artan popülerliğine nasıl katkı sağladığını da dile getirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!