Altcoin Haberleri

FTX’in Eski Üst Düzey Yöneticisi Federallerle Dokunulmazlık Anlaşması Yaptı!

İflas eden kripto borsası FTX’in eski bir üst düzey yöneticisi, dokunulmazlık anlaşması yapmak amacıyla ABD federal savcılarıyla bir araya geldi.

Yeni bir Bloomberg raporuna göre FTX’in eski mühendislik direktörü Nishad Singh, kısa süre önce bir teklif oturumu için ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı’nı ziyaret etti.

Teklif oturumunda ilgili kişiler veya devam eden federal ceza soruşturmalarının özneleri olabilecek kişilere, bir davaya daha fazla ışık tutmalarına izin vermek için sınırlı dokunulmazlık verilir.

ftx haberleri

Bloomberg’e göre FTX kurucusu yalnız kalacak

Teklif oturumu mutlaka bir işbirliği anlaşmasıyla sonuçlanmasa da Bloomberg, Singh’in federal savcılarla bir anlaşma yapması halinde FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in giderek yalnız kalacağını söylüyor.

Aralık ayında tutuklanan ve sekiz suçlamayla karşı karşıya kalan Bankman-Fried, geçen hafta tüm suçlamaları kabul etmemişti. FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ve gözden düşen kripto borsasının hedge fonu Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, Aralık ayında çeşitli suçlamaları kabul etti ve savcılarla işbirliği yapıyor.

Yeni FTX CEO’su John Ray tarafından sunulan bir mahkeme belgesine göre Singh, Alameda Research’ten 543 milyon dolar kredi aldı. Bloomberg, Singh’in 2020’den bu yana ABD’deki siyasi adaylara ve komitelere son seçim döngüsünde 8 milyon dolar da dahil olmak üzere 9,3 milyon doların üzerinde bağışta bulunduğunu söylüyor.

İş dünyası yayını ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu gibi ABD düzenleyici kurumlarının Singh’i soruşturduğunu söylüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!