Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Alameda Research, Ethereum (ETH) Tabanlı Altcoinler Satın Aldı!

FTX’in alım satım kolu Alameda Research’ün, kripto borsasının platformunda listelenmeden önce Ethereum tabanlı altcoin stokladığını bildirildi.

60 milyon dolar değerinde, 18 Ethereum tabanlı altcoin tutuyor

Wall Street Journal kripto uyumluluk firması Argus’un halka açık blok zinciri verilerinin analizinin; Alameda’nın 2021’in başından bu yılın Mart ayına kadar, FTX’in daha sonra desteklenen varlıklar kataloğuna eklediği 60 milyon dolar değerinde 18 Ethereum tabanlı altcoin tuttuğunu bildirdi.

Argus’un kurucu ortağı Omar Amjad şöyle diyor,

“Gördüğümüz şey, temelde neredeyse her zaman bu aydan önceki ay daha önce almadıkları bir pozisyona girdikleri. Piyasada onlara daha önce almadıkları şeyleri almaları gerektiğini söyleyen bir şey olduğu oldukça açık.”

Bankman-Fried’in Wall Street Journal’a verdiği demeçte Alameda yatırımcılarının müşteri bilgilerine, piyasa verilerine ya da alım satım işlemlerine özel bir erişimi olmadığını bildirildi.

İflas eden borsanın CEO’su bir yatırımcı toplantısı sırasında FTX’in Alameda Research’e yaklaşık 10 milyar dolar değerinde müşteri fonu ödünç verdiğini açıkladı ve bu hareketin daha sonra “kötü bir muhakeme kararı” olduğunu söyledi.

Borsanın çöküşüne yol açan olaylar dizisi henüz tam olarak belirlenememiş olsa da, bazıları Alameda’nın işlemlerinin nihayetinde firmayı su altında bıraktığını ve Bankman-Fried’in FTX müşteri fonlarını zor durumdaki hedge fonuna taşımasına yol açtığını tahmin ediyor.

ethereum

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bankman-Fried’in fonları Alameda’ya taşıyarak muhtemelen dolandırıcılık yaptığını söyledi.

“Bu ödeme gücü sorunu vardı ve Sam bunun patlamasına izin vermek yerine temelde ‘Hey burada FTX‘te bir grup müşteri varlığımız var’ dedi ya da bir şekilde temelde FTX’ten Alameda’ya bir kredi verdi ve onu desteklemeye çalıştı. Bunu neden yaptığını bilmiyorum. Bana göre bu, onun muhtemelen dolandırıcılık yapma sınırını aştığı andı. Bence muhtemelen kullanıcılara yalan söyledi, yatırımcılara yalan söyledi ve Voyager ve BlockFi gibi farklı şirketleri kurtarmaya çalıştı ve belki de ticaret yaparak bu işten sıyrılabileceğini düşündü.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!