BİTCOİN

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin Ödemelerini Ne Zaman Kabul Edeceğini Açıkladı!

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli araç şirketinin madencilerin temiz enerji kullandığına dair onay alındıktan sonra Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başlayacağını ve FUD’yi çevreleyen dijital varlıkların yakında azalabileceğine dair bir umut ışığı sunduğunu söyledi. 

Musk, Sygnia CEO’su Magda Wierzycka’nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu milyarderi Bitcoin fiyatını manipüle ettiği iddiasıyla soruşturmaya çağıran son suçlamaları hakkında bir Cointelegraph tweet’ine yanıt verdi.

Wierzycka’ya göre Musk, Bitcoin’in fiyatını bilerek “zirvedeki maruziyetinin büyük bir kısmını” satmak için pompaladı.

Musk, Pazar günü verdiği bir yanıtta, “Tesla, BTC’nin piyasayı hareket ettirmeden kolayca tasfiye edilebileceğini doğrulamak için varlıkların yalnızca %10’unu sattı.” dedi.

Musk, Nisan ayında Tesla’nın varlığın likiditesini nakde alternatif olarak kanıtlamak için Bitcoin varlıklarının bir kısmını sattığını kabul etmişti. Sadece bir ay önce milyarder, Tesla’nın bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde BTC eklediğini ve dijital varlığı araçları için ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını doğruladı. 

Ancak Tesla’nın ödeme olarak Bitcoin’i benimsemesi, Musk’ın kripto para biriminin enerji kullanımıyla ilgili endişelerini belirtmesinin ardından kısa sürdü. 12 Mayıs’ta Musk, ağın “giderek daha hızlı fosil yakıt kullanımı” nedeniyle şirketinin artık Bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini tweetledi.

Musk’ın tweet’i, Bitcoin’in enerji kullanımı, Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklama niyeti ve zayıflık belirtileri gösteren aşırı genişletilmiş bir kripto rallisi hakkında bir dizi olumsuz manşetle aynı zamana denk geldi. Haber döngüsü, Bitcoin’in en acı verici bölümlerinden birinin tetiklenmesine yardımcı oldu ve Nisan ortası ile Mayıs ortası arasında %54’lük bir düşüşle sonuçlandı.

Pazar günü Musk, Tesla’nın bir kez daha Bitcoin ödemelerini ne zaman kabul edeceğinin temelini attı: “Pozitif gelecek eğilimi olan madenciler tarafından makul (~%50) temiz enerji kullanımının teyidi olduğunda Tesla, Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edecek.”

Musk kısa süre önce MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından Bitcoin madencilerinin bir toplantısına davet edildi. Gönüllü, kendi kendini düzenleyen bir endüstri kuruluşu olan Bitcoin Madencilik Konseyi , toplantıdan daha fazla yenilenebilir enerji seçeneği kullanma ve kripto para madenciliğinin şeffaflığını artırma yetkisiyle çıktı.

Bitcoin madenciliği ile ilgili tüm eleştirilere rağmen, madencilerin güçlü bir çoğunluğunun halihazırda alternatif enerji kaynakları kullandığı tahmin ediliyor.

Kaynak: CoinTelegraph

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!