Bitcoin Haberleri

Bitcoin Milyarderi Silbert, BTC İçin Belirlediği Seviyeyi Açıkladı!

Digital Currency Group (DCG) CEO’su ve Bitcoin (BTC) serveti ile dikkat çeken isim Barry Silbert, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında önemli bir açıklama yaptı. Silbert, özellikle bugün Warren Buffett ve Charlie Munger tarafından yapılan açıklamara bu yanıtı vermesi ile dikkat çekti.

Bitcoin Fiyatı 100.000 Doları Bulunca Satış Yapacak

Silbert, Bitcoin fiyatı 100.000 doları bulduğunda Berkshire Hathaway’e yüklü miktarda Bitcoin satmayı iple çektiğini ifade etti. Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, lider kripto para birimini “iğrenç” bulduğunu belirttikten sonra bunun başarısını görmekten de nefret ettiğini ifade etmişti.

ekran resmi 2021 05 02 23.56.32

Munger’in bu açıklamasına Bitcoin’in 100.000 dolara ulaştığı zaman kendisine çok fazla BTC satacağı ifadesi ile yanıt veren Silbert ise oldukça net bir duruş  sergilemiş oldu. Warren Buffett ve ekürisi Munger, Bitcoin’in 3.000 dolar olduğu dönemden beri eleştirilerini yinelemekte. Buna rağmen lider kripto para biriminin devamlı olarak yükseldiği ve dünyanın M2 para arzını yarışa girmiş gibi arttırdığı şu dönemlerde bir güvenli varlık halini aldığı gözüküyor.

“Gerçekten 100.000 Dolarda BTC Satacak Mısın?”

Silbert’in 100.000 dolara ulaşıldığında bile Bitcoin satıp satmayacağı konusuna ise Anthony Pompliano’nun sorusu ile açıklık getirildi. Pomp, ünlü isme gerçekten 100.000 dolarda BTC satıp satmayacağını sordu ve yanıt olarak “belki birkaç SATS” ifadesini aldı.

Grayscale Investments ve CoinDesk gibi önemli yapıların arkasındaki isim olan Silbert, ilk yatırımından 10.000 kata yakın yükseliş elde ettikten sonra Berkshire Hathaway’e biraz BTC satabileceğini ifade etti. Forbes’e göre Silbert’in net varlığı 2 milyar doların üzerinde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!