Altcoin AnalizleriEthereum Analizleri

Raoul Pal, ETH Rakibinin Ralliye Hazır Olduğunu Söyledi!

Real Vision’in CEO’su Raoul Pal, Ethereum (ETH) ile rekabet eden Solana’nın (SOL) 2018 ve 2021 yılları arasında yaşanan en büyük altcoinin hızlı fiyat yükselişini tekrar edebileceğine inandığını ifade etti.

ETH Rakibinden Ralli Senaryosu

Eski Goldman Sachs yöneticisi, Ocak ayında müşterilerine sunduğu bir blog yazısı ile, SOL’un uzun vadeli geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Pal, SOL‘un geçmişteki düşüş eğilimi ve son dönemdeki toparlanmasının, rakibinin üç yıl içindeki performansına benzediğini düşündüğünü söyledi.

Raoul Pal, 2018 yılında Ethereum‘un Kasım 2021’de 4.742 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmadan önce beş aşamalı bir düşüş trendini tamamladığını ifade etti.

“SOL ile, 2018’deki senaryo tekrarını yaşadığımıza inanıyorum.%95 oranında 5 aşamalı düşüş görebiliriz. Bakın, ETH (2018’deki en düşük noktadan 2021’deki en yüksek noktaya kadar 46 kat artış yaşamıştı.”

eth

Solana‘ya odaklanan Pal, SOL‘un da beş aşamalı bir düşüş trendini tamamladığına ve şimdi yukarı doğru büyük bir hareket için hazır olduğuna inandığını ifade etti.

“İşte SOL…”

grafik2

SOL, bu yazının kaleme alındığı sırada 21,15 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından 11. sıradaki kripto varlık, son 24 saatte %4,70 değer kazandı.

Öte yandan, Ethereum ise bu yazının yazıldığı sırada 1.933 dolardan işlem görüyor. Ayrıca son 24 saatte yaklaşık %4 oranında yükseliş yaşadı.

telegram 12

Makro ekonomi uzmanı Pal, Ethereum’un teknik ve temel özelliklerinin önümüzdeki döngüde Bitcoin’den (BTC) önemli ölçüde daha başarılı olabileceğini savundu.

Raoul Pal, lider akıllı sözleşme platformunun toplam hedef pazarının Bitcoin’den çok daha büyük olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Ethereum, üzerinde daha fazla şey inşa edebileceğimiz geniş kapsamlı bir mimari protokoldür. Bitcoin ise bunu sunmuyor. Farklı bir kullanım alanı bulunuyor. Bu sebeple büyüklüğü çok da mümkün görünmüyor.

İnternet, altından daha değerli mi? Evet, işte mesele de tam olarak bu kadar basit ve temel.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!