Bitcoin Analizleri

Dave the Wave, Bitcoin’in 2023 Hedefini Açıkladı!

2021’de Bitcoin’in (BTC) çökeceğini söylemesiyle tanınan bir kripto analisti, en iyi kripto varlığı için 2023 fiyat hedefini ortaya koyuyor.

Ünlü yatırımcı Dave the Wave, Twitter takipçilerine bu yıl kral kripto için hedefinin 40.000 $’ın üzerinde olduğunu söyledi.

BTC’yi ‘satın alma bölgesinden’ çıkarmak için bu yıl 42.000 dolarlık bir teknik hedef…”

bitcoin analiz
kaynak: dave the wave/twitter

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 20,897$’dan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %1,82 düştü ancak geçen hafta %19’dan fazla artış gösterdi. BTC, Kasım 2021’de ulaştığı 69.000 $’ın üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %70 aşağıda seyrediyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Dave the Wave iki yıl önce yazdığı bir analize atıfta bulunarak, BTC piyasası olgunlaştıkça Bitcoin’in yükseliş ve düşüş döngülerinin giderek daha düzensiz hale gelip gelmeyeceğini sorguladı.

“Grafikte, ‘döngü’ tıpkı sıcak sularda dev buz tabakalarının parçalanması gibi parçalanıyor gibi görünüyor. Olgunlaşan bir piyasanın ve artan likiditenin volatiliteyi azalttığı anlaşılan genel bir ilke karşısında bu bizi şaşırtmamalıdır. Tek bir büyük volatil artış ve düzeltme bir dizi daha küçük volatil artışa bölünebilir. Dolayısıyla olgunlaşmakta olan ve oldukça spekülatif bir piyasanın artan likiditesi, döngülerin mevcut ‘ortodoksisi’ olması gereken şeyin yeniden gözden geçirilmesini önermektedir.”

Bitcoin fiyat keşfi yolunda

Analist ayrıca Bitcoin’in daha az küçük düzeltmelere ve daha fazla gerçek düzeltmelere tanık olduğunu söyledi.

“Daha az nominal düzeltmeler ve daha büyük gerçek düzeltmeler… tıpkı fiyat keşfi yolunda BTC ile olması gerektiği gibi.”

bitcoin analiz
kaynak: dave the wave/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!