Bitcoin Analizleri

Benjamin Cowen; Bitcoin’in 2019 Rallisine Benzer Bir Trend Değişimine Hazırlandığını Söyledi!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) 2019’dakine benzer patlayıcı bir ralliyle sonuçlanabilecek potansiyel bir trend değişimine hazırlandığını söyledi.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, YouTube abonelerine üç farklı teknik göstergenin Bitcoin için kilit bir fiyat seviyesinde birleştiğini söyledi.

Cowen, 50 haftalık hareketli ortalamanın düşüş eğiliminde olduğunu, 200 haftalık hareketli ortalamanın yükseliş eğiliminde olduğunu ve her ikisinin de birbirine doğru hareket ettiğini söyledi.. Bu iki hareketli ortalamanın BTC’nin son zamanlardaki en yüksek seviyesi olan 25.000 $ civarında buluşması muhtemel görünüyor.

“50 haftalık ortalamada aşağı iniyor. 200 haftalık ortalamada yükseliyor. Ve sonra fiyat ona doğru yükseliyor. Ayrıca 25.200 $’da önceki yerel zirveye de sahipsiniz. Ve şu yerel zirveye bakın: tam da bu iki hareketli ortalamanın arasında. Hepsinin aynı seviyeye yaklaşması neredeyse çok mükemmel.”

bitcoin analiz
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen yakınsama noktasının birçok kişi bu fiyatın direnç olarak hareket edeceğini tahmin etmesine rağmen, 6.000 $ fiyat seviyesini aşan patlayıcı bir ralli gören 2019 koşullarına benzer olduğunu söyledi.

“25.000 $’ı aşmanın bir savaş olacağını hayal ediyorum. Bununla birlikte… 2019’da 6.000 doların kırılmasının uzun zaman alacağını söyleyen pek çok insan vardı. ‘Geri geleceğiz ve bunu kırmak sonsuza kadar sürecek’ dediler. Ve biz sanki orada değilmiş gibi onu kesip geçtik. Tamam, momentum çok güçlü bir şey.”

bitcoin analiz
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Bitcoin yatırımcıları 25.000 $ seviyesini yakından takip ediyor

Cowen, Bitcoin rallisinin deposunda daha fazla gaz kalıp kalmadığını gösterebileceği için yatırımcıların 25.000 $ fiyat seviyesini yakından takip ettiğini söyledi.

“Bu 25.000 $ seviyesinin etrafında çok fazla izdiham var ve özellikle de %60’lık bir ralliden sonra… Eğer başarabilirsek %60’lık hareketin ne yaptığını görmeye bakın. Burada duracak mı? Yoksa 2019’daki gibi kırılır mı?

25.000$, bence pek çok insanın Bitcoin’in bu seviyeyi kırıp kıramayacağını ve kırabilirse ötesine geçmenin ne kadar patlayıcı olacağını görmek için baktığı seviye olacak. Eğer kıramazsa, 2015’teki gibi hemen geri mi dönecek?”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 22,752$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!