Bitcoin Haberleri

Lyn Alden, Bitcoin Rallisinin Devam Edeceğini Söyledi!

Makro uzman Lyn Alden, makroekonomik koşulların önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla Bitcoin (BTC) rallisine işaret ettiğini ancak dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyardı.

Natalie Brunell ile yaptığı yeni bir röportajda Alden, BTC’nin tarihsel olarak USD likiditesi üzerinde iyi bir oyun olduğunu kanıtladığını ve genellikle para arzının genişlemesiyle birlikte fiyatının arttığını söyledi.

Son zamanlarda likiditenin hafifçe gevşemesinin, BTC’nin son birkaç hafta içindeki rallileri için zemin hazırlamaya yardımcı olduğunu söyledi. Makro uzman, kripto kralı için daha fazla fiyat artışı öngörüyor ancak likidite eğilimlerinin uzun vadede Bitcoin üzerinde hala baskı oluşturduğunu söyledi.

“Tarihsel olarak Bitcoin en saf likidite oyunlarından biri olmuştur. Yerel ya da küresel likiditenin çeşitli ölçütlerine baktığınızda, genellikle likidite yükseldiğinde Bitcoin için oldukça iyi olur ve likidite düştüğünde Bitcoin genellikle düşer ya da yatay seyreder. Geçen yılın 4. çeyreğinin başından itibaren bazı likidite göstergeleri dibe vurmaya ve en azından geçici olarak tekrar yukarı dönmeye başladı.

Ralli yapan diğer varlıklar gibi, FTX fiyaskosu olmasaydı BTC’nin de o dönemde bir ralli yapacağını düşünüyorum. Bu da ralliyi biraz geciktirdi ancak bu sorun bir şekilde çözüldü. Şimdi ileriye doğru ilerlerken, Bitcoin ve ekosistemdeki diğer varlıkların gerçekten bir likidite rallisi olan rallilerini yaşadıklarını düşünüyorum. Temel olarak, likidite göstergeleri önümüzdeki birkaç ay için iyi görünüyor ancak genel olarak, uzun vadede hala çok iyi bir yerde değiller.”

db27 kriptoup 2

Bitcoin’i Mart 2020’ye benzer senaryo bekliyor

Alden bir sonraki boğa piyasasından önce Bitcoin’i Mart 2020’ye benzer bir senaryonun beklediğini, ani bir “likidite şokunun” BTC’nin fiyatını hızla yukarı sıçramadan önce makro dipleri yeniden test etmek üzere aşağı çekmesinin mümkün olduğunu söyledi.

“Keskin bir yeniden test gibi böyle bir şey beni şaşırtmazdı ama bunu söylemek için henüz çok erken çünkü bu kısmen insanların ne yapacağına, Jerome Powell’ın ne yapacağına, farklı patronların ne yapacağına bağlı. Ve elbette bunu tahmin etmek her zaman imkansızdır. Ancak genel olarak, tarihsel olarak BTC makro faktörlerle ve özellikle de likiditeyle çok ilişkili olmuştur.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!